Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niewątpliwym jest, że kibice speedwaya traktują czarny sport jako dyscyplinę wyjątkową. Z tego powodu niejednokrotnie fani zauważają, iż nie jest ona mocno spopularyzowana na świecie. Żużel ze względu na swoje widowiskowe walory ma jednak wielki potencjał, aby zawitać kiedyś przed większe niż dotychczas grono odbiorców. W okresie przedolimpijskim dodatkowo można zastanawiać się, czy nadawałby się on na dyscyplinę, którą cieszylibyśmy się podczas Igrzysk.

 

Rozważania te są nieprzypadkowe. Przypomnijmy, że żużlowcy biorący udział w tegorocznym cyklu Grand Prix, pojechali do Paryża na tzw. media days. W tym miejscu już za kilka miesięcy zastąpią ich inni najlepsi sportowcy świata, którzy będą walczyć o medale podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich właśnie we francuskiej stolicy. Z tego powodu rodzi się pytanie, czy żużel mógłby dołączyć kiedyś do sportów olimpijskich?

Żużel. Zakupy Bewleya, śpioszki Kubery i Zmarzlika, wieża Eiffla. Media Day GP od kuchni (GALERIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Myślę, że tak. Pamiętam, że kiedy brałem udział w World Games we Wrocławiu, to było to dla mnie ogromne przeżycie. Ta impreza była świetnie zorganizowana i trochę to pokazało, że można żużel zrobić w takich okolicznościach jak na igrzyskach – skomentował podczas spotkania z mediami Bartosz Zmarzlik.

Żużel. Dominik Kubera: Na „tacierzyństwo” nie narzekam. Marzyłem by być w tym miejscu (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W swojej wypowiedzi czterokrotny mistrz świata nawiązał do imprezy nazywanej igrzyskami sportów nieolimpijskich, która odbyła się w Polsce w 2017 roku. Poza żużlem podczas The World Games można było zobaczyć takie dyscypliny jak np. narciarstwo wodne, przeciąganie liny czy lacrosse. Polacy triumfowali w wielu konkurencjach między innymi właśnie w czarnym sporcie. Reprezentacja Polski w składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek sięgnęła po złoto przed Australią i Szwecją.

Żużel. Ekstraligowcy pokazali kevlary! Oto komplet strojów na sezon 2024 (ZDJĘCIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)