fot: Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W związku z kontuzją brytyjskiego juniora Daniela Gilkesa, zespół Enea Polonii Piła podjął kroki, aby wypełnić lukę po młodzieżowcu. Dziś za pomocą swoich mediów społecznościowych pilanie poinformowali o wypożyczeniu z Unii Leszno Australijczyka Jamesa Pearsona.

 

Przypomnijmy, że Dan Gilkes uległ wypadkowi podczas poniedziałkowego meczu ligi brytyjskiej pomiędzy Peterborough Panters a Sheffield Tigers. W czasie wyścigu 2. junior zahaczył o Jordana Jenkinsa i w wyniku tej kraksy złamał nadgarstek.

Osłabiona Polonia musiała działać szybko w sprawie zastępstwa za kontuzjowanego zawodnika, aby zespół był gotowy na ostatni mecz ligowy. Z tego powodu dziś na klubowym Facebooku działacze poinformowali o wypożyczeniu z Unii Leszno Jamesa Persona. Zawodnik z Antypodów występuje w ekipie Byków w lidze u24, a ponadto wziął udział w tegorocznym Speedway of Nations w Rydze, reprezentując Australię.

Pearson będzie miał okazję wspomóc Polonię w zbliżającym się ostatnim spotkaniu pilan w rundzie zasadniczej z Ultrapur Startem Gniezno. Początek zawodów już w niedzielę o 17.