Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poniedziałkowy wieczór Bartosz Zmarzlik miał kolejne powody do wielkiej radości. Trzykrotny mistrz świata sięgnął w Łodzi po swoje trzecie złoto indywidualnych mistrzostw Polski. Po zmaganiach mówił, że nie patrzy na to, ile mu jeszcze brakuje do Tomasza Golloba i cieszył się z tego, że wygrał kolejny raz z rzędu.

 

Przypieczętowanie złota przez zawodnika Platinum Motoru Lublin było formalnością. Już przed ostatnią rundą miał on siedem oczek przewagi nad Maciejem Janowskim. Dobra postawa w Łodzi sprawiła, że już po 15. wyścigu 28-latek mógł cieszyć się z trzeciego tytułu dla najlepszego żużlowca w kraju.

– Za bardzo nie ma czasu na świętowanie, bo już jutro kolejne zawody w Szwecji. Bardzo się cieszę, że udało mi się dołożyć kolejny medal w mistrzostwach Polski. Szczególnie mnie cieszy, że jest to kolejny tytuł z rzędu. Dziękuję za wsparcie. Bardzo fajnie było jeździć w Łodzi. Mega dziękuję – mówił Zmarzlik na antenie Canal+Sport 5.

Wychowanek gorzowskiej Stali wspina się w tabeli wszech czasów, ale do liderującego Tomasza Golloba wciąż mu daleko. Idol obecnego mistrza świata ma na swoim koncie aż osiem złotych krążków.

– Ja o tym nie myślę. Chcę robić swoje i cieszyć się żużlem. Zobaczymy jakie będą z tego medale, czy też ich nie będzie. To wszystko czas pokaże. Najważniejsze, że możemy widzieć się na stadionach – tłumaczył kiniczanin.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o gorszej dyspozycji Zmarzlika. Przykładem na to była słabsza postawa w fazie zasadniczej turnieju w Cardiff, gdy zawodnik miał spore kłopoty z wejściem do półfinału. W kluczowych momentach spisywał się jednak świetnie.

– Każdy dzień jest inny. Dzisiaj było fajnie praktycznie od początku do końca. W ostatnim biegu też się dobrze czułem. Żużel jest mega specyficzny, ale cieszę się, że w gorszej czy lepszej dyspozycji uzyskiwać dobre wyniki – podsumował trzykrotny już triumfator IMP.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Lider Sparty z urazem? Wrzucił niepokojące zdjęcie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zmarzlik zdeklasował rywali! Janowski i Dudek nie dali rady dogonić mistrza! (KLASYFIKACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Patrick Hansen opuścił szpital! Duńczyk podzielił się nagraniem z niełatwej podróży karetką – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)