Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Redakcja TVP Sport w święta Bożego Narodzenia zdecydowała się opublikować ranking najlepszych sportowców w różnych dyscyplinach. Najwięcej kontrowersji dostarczyli wybrani żużlowcy i koszykarze. Wśród przedstawicieli czarnego sportu pojawiło się tylko jedno nazwisko. Oczywiście Bartosza Zmarzlika.

 

Lider Platinum Motoru Lublin w sezonie 2024 znów udowodnił, że na ten moment jest nie do doścignięcia. Już czwarty raz zgarnął tytuł mistrzowski. Co ważne, zrobił to mimo słynnej dyskwalifikacji z turnieju w Vojens, gdy ubrał niewłaściwy kevlar na kwalifikacje. 28-latek ponownie był najskuteczniejszym żużlowcem PGE Ekstraligi, a do tego wraz z reprezentacją Polski dołożył bardzo ważny tytuł Drużynowego Mistrza Świata.

Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że ustawienie Zmarzlika na pierwszych trzech miejscach mocno dyskredytuje innych zawodników. Tych, których za 2023 rok należy docenić jest przynajmniej kilku. Fantastycznie po powrocie do PGE Ekstraligi spisywał się Emil Sajfutdinow, który był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, a do tego właściwie w pojedynkę pociągnął For Nature Solutions KS Apator Toruń do brązowego medalu.


Na duże uznanie w tym roku zasłużył także chociażby Fredrik Lindgren. Szwed wyraźnie odżył po transferze do Lublina i odjechał najlepszy sezon w karierze. Tak dobry rok zaowocował pierwszym srebrnym medalem indywidualnych mistrzostw świata w karierze.

Ranking spotkał się z błyskawiczną reakcją żużlowych fanów. Kibice dopytują czy redakcja zna innych zawodników niż Bartosz Zmarzlik. Nie brakuje zapytań o dwóch wyżej wspomnianych żużlowców. Pojawił się także głos żużlowego menadżera. Sławomir Kryjom napisał: „Wy coś wiecie o żużlu?”.


Jak widać, taka forma docenienia czterokrotnego mistrza świata niezbyt przypadła do gustu środowisku żużlowemu.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Władysław Komarnicki: Wiem, że drą sobie łacha z tego „paczpana”. Gollob jest wyjątkowy (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Traktorek, ciasto marchewkowe i czas dla rodziny. Święta u Damiana Ratajczaka (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)