Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Trudno się nie zachwycać formą Bartosza Zmarzlika na początku tegorocznych zmagań. Czterokrotny mistrz świata pewnie triumfuje w turniejach przedsezonowych i pokazuje moc przed rozpoczęciem walki o piąty tytuł w cyklu Grand Prix. Rywale z gotowością do nadchodzącej rywalizacji są daleko za nim, a najlepiej oddaje to fakt, że w tym roku był go w stanie pokonać… tylko jeden zawodnik.

 

Kiniczanin ma za sobą nie tylko kilka turniejów przedsezonowych, ale również mecz sparingowy. W pojedynku z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski nie pojawił się jednak na torze zbyt wiele razy. Wyjechał do dwóch biegów i dwukrotnie przyjeżdżał do mety jako pierwszy.

Następnie przyszły zmagania w Częstochowie podczas Speedway Silesia Cup 2024. To właśnie tam mieliśmy jedyny tegoroczny przypadek, gdy rywal znalazł sposób na Bartosza Zmarzlika. Maksym Drabik wygrał start i odjechał reszcie stawki. Wychowanek Stali Gorzów dojechał drugi i to do tej pory jedyny stracony przez niego punkt.

Żużel. Jak Wielkanoc spędza Damian Ratajczak? „Plany świąteczne mam podobne jak co roku” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Pełną dominację oglądamy od Kryterium Asów. We wszystkich wyścigach Zmarzlik okazywał się najlepszy. Przez trzy serie równo z nim punktował Szymon Woźniak, ale gdy doszło do bezpośredniego starcia, to mistrz świata przyjechał pierwszy, a krajowy lider gorzowian ostatni.

Prawdziwym pokazem mocy Zmarzlika był sobotni turniej w Gorzowie. Na obiekcie, na którym się wychowywał najlepszy żużlowiec świata był nie do złapania. Efekt? 7 biegów, 7 wygranych i 21 punktów na koncie. Kapitan Orlen Oil Motoru Lublin z dużym spokojem wygrał zawody poświęcone legendzie jego macierzystego klubu.

Żużel. Przemysław Pawlicki po badaniach w szpitalu! Zawodnik przekazał pozytywne wieści! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Początek zmagań pokazuje, że rywale chcąc w tym roku nawiązać walkę ze Zmarzlikiem znów będą mieli potężny orzech do zgryzienia. U progu sezonu jest on nieuchwytny i wydaje się, iż możemy być świadkami podobnych zmagań jak przed rokiem, gdy triumf w niemal każdych rozgrywkach 28-latek miał pod pełną kontrolą.

Żużel. Rozmowy Woźniaka z Hancockiem, wypadek Przyjemskiego i wygrana Zmarzlika (GALERIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)