Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
fot. Wilki Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Do zakończenia fazy zasadniczej w eWinner 1. Lidze zostało nam już tylko jedno spotkanie. Będzie to starcie pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno a ROW-em Rybnik, czyli walka o fotel lidera. Obie drużyny już przed tym pojedynkiem zapewniły sobie udział w fazie play-off. Zarówno zawodnicy z Krosna, jak i ekipa z Rybnika chcą się uplasować na najkorzystniejszej pozycji w tabeli przed swoimi półfinałowymi starciami. A niewykluczone, że spotkają się ze sobą.

 

Skład gospodarzy znacząco różni się od tego, którym walczyli w Rybniku podczas pierwszej kolejki. Ten mecz był jednak początkiem obecnych Wilków, bowiem po deklasacji w Rybniku (27:63) w Krośnie zaczęto na szybko wprowadzać rezerwowy plan ratunkowy. I tak do watahy dołączyli Tobiasz Musielak i Vaclav Milik, a ostatnio również Marko Lewiszyn i Jan Kvech. Transfery dwóch pierwszych przyniosły skutek, bo krośnianie szybko wysforowali się na czoło tabeli i zapewnili sobie miejsce w play-offach. Ostatnie spotkanie krośnianie wygrali w Bydgoszczy z miejscową Polonią 41:37. Najlepszym zawodnikiem był wtedy Andrzej Lebiediew, który przywiózł 10 punktów i jeden bonus w czterech startach.

Goście to drużyna, która w tym sezonie miała wzloty i upadki, ale rybniczanie nadal mają mocny zespół i przede wszystkim doświadczonego trenera. W ich składzie – w porównaniu z ostatnim meczem – jest też jedna wymuszona zmiana, a wszystko za sprawą koronawirusa, którego nabawił się Siergiej Łogaczow – lider zespołu. W jego miejsce zobaczymy młodego zawodnika Leona Flinta. Względem ostatniego meczu trener Marek Cieślak zdecydował się na jeszcze jedna zmianę i w miejsce Pontusa Aspgrena awizował Michaela Jepsena Jensena, który został ostatnio odstawiony od składu.

Pierwszy mecz obu drużyn okazał się totalnym pogromem ze strony ROW-u Rybnik. Najlepszym zawodnikiem Wilków był Andrzej Lebiediew, który zdobył siedem punktów i bonus w pięciu startach. Po stronie Rekinów większość zawodników w tamtym meczu przekroczyła barierę dziesięciu punktów. A ten wynik sprawia, że rybniczanie mogą być niemal pewni punktu bonusowego.

Matematyka jest prosta – zwycięzca wygrywa rundę zasadniczą i będzie rywalizować w półfinałach ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, jednocześnie omijając silną Arged Malesę Ostrów. Remis zaś sprawi, że w półfinałach będziemy świadkami kolejnych potyczek krośnieńsko-rybnickich.

Cellfast Wilki Krosno – Row Rybnik- poniedziałek 16 sierpnia, godzina 20:15, transmisja: nSport+

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno
9. Tobiasz Musielak
10. Mateusz Szczepaniak
11. Marko Lewiszyn
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Jakub Janik
15. Aleks Rydlewski

ROW
1. Michael Jepsen Jensen
2. Kacper Gomólski
3. Wiktor Trofimow
4. Leon Flint
5. Rune Holta
6. Mateusz Tudzież
7. Paweł Trześniewski

PATRYK KRAWCZUK