fot. Mikołaj Szymkowiak/media społecznościowe Norberta Krakowiaka
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Norbert Krakowiak należy do żużlowców, którzy chętnie angażują się w akcje pomocowe. Nie inaczej jest po sezonie 2023. Podczas gali z okazji zakończenia sezonu przez 24-latka, na licytację trafiły jego kaski oraz kevlary. Zebrane środki zostaną przekazany na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie.

 

Koniec rozgrywek to dla zawodników czas odpoczynku, ale także spotkań ze sponsorami. Spora część z nich decyduje się na specjalne przyjęcia czy gale, na których wręcza upominki partnerom dokładającym cegiełki do sportowego sukcesu.

Na właśnie taki ruch zdecydował się Norbert Krakowiak. Niedawny nabytek Cellfast Wilków Krosno zorganizował galę, na której podsumował sezon. Na uwagę zasługuje jednak duży gest zawodnika, który podczas wydarzenia postanowił przekazać na licytację swoje kevlary oraz kaski.

– Na licytację trafił kevlar z ligi szwedzkiej oraz ten z zawodów indywidualnych. Do tego cztery kaski, w których startowałem w tym sezonie – przekazał żużlowiec.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy zawodnik wspiera wspomniane schronisko. Żużlowiec uczestniczył też m.in. w dniu otwartym, gdy także wystawił na licytację swoje gadżety.