Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Organizatorzy cyklu Grand Prix postanowili zabezpieczyć tor, który w najbliższy weekend będzie gościł najlepszych żużlowców świata. Na torze leży już plandeka znana z rozgrywek ligowych w Polsce. Według prognoz, najbardziej deszczowe mają być dwa najbliższe dni.

 

Intensywne opady zapowiadane są na czwartek i piątek. Szczególnie dużo deszczu spaść ma w dzień poprzedzający turniej. Ważna informacja jest taka, że niewielkie sobotnie opady nie powinny w żaden sposób utrudnić rozegrania zawodów.

W tym roku w Vojens odbyły się już jedne bardzo ważne międzynarodowe zawody, czyli Speedway of Nations. Podczas finałowych zmagań z uwagi na warunki atmosferyczne tor był mocno wymagający. Najlepiej poradzili sobie Australijczycy, którzy w finale okazali się szybsi od Brytyjczyków. Polacy natomiast bardzo źle wspominają ten turniej. Biało-Czerwoni nie przerwali passy bez złota w tej imprezie i zajęli odległe szóste miejsce.

Przypomnijmy, że przed duńskim turniejem liderem klasyfikacji Grand Prix jest Bartosz Zmarzlik. 16-punktową stratę do Polaka przed własną publicznością będzie chciał zmniejszyć drugi w klasyfikacji Leon Madsen.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Władysław Komarnicki: To nie będzie jednostronny pojedynek. Stal powalczy o złoto – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Spadkowicz z PGE Ekstraligi szykuje głośny transfer. Tobiasz Musielak dołączy do Ostrovii – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

POLECAMY:

Żużel. Lektura na lato. Żużlowe rozmowy i opowieści – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)