PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów 46:44

2020-09-20 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno 44:46

2020-09-20 16:30:00

Zakończona

Przejdź

6. runda FIM Speedway Grand Prix w Pradze

2020-09-19 19:00:00

Zakończona

Przejdź

5. runda FIM Speedway Grand Prix w Pradze

2020-09-18 19:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: PGG ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław 39:51

2020-09-14 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Motor Lublin – RM Solar Falubaz Zielona Góra 52:38

2020-09-13 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Szansa na odrodzenie żużla w Krakowie. Wstęp na mecze będzie darmowy?

fot. Speedway Wanda Kraków

Działacze Wandy Krakowskich Smoków czynią starania, aby żużel pod Wawelem ponownie ożył. O jego przyszłości zadecydują sami krakowianie. Działacze zgłosili żużlowe projekty do Budżetu Obywatelskiego, a jeden z nich zakłada… bezpłatny wstęp na mecze żużlowe.

Projekt nr 79 “Poczuj żużel” oraz projekt nr 38 “Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież” przeszły pozytywnie weryfikacje formalno-prawną, więc tym samym będzie można na nie oddać głos w ramach Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. Głosowanie rozpocznie się 26 września, a zakończy 5 października.

– Projekt “Poczuj Żużel” zakłada bezpłatny wstęp na mecze żużlowe w Krakowie w sezonie 2021 dla wszystkich mieszkańców miasta. To doskonała okazja do spotkań dla całych rodzin i grup przyjaciół. Wspólna pasja jednoczy ludzi. Atmosferę temu sprzyjającą chcemy stworzyć na stadionie Wandy. Nasza inicjatywa jest również ukłonem w stronę Was – kibiców, wszak jesteście współtwórcami historii krakowskiego żużla – zachęcają działacze Smoków.

Projekt ogólnomiejski “Poczuj Żużel” to nie tylko szansa na 913 tysięcy złotych, ale w szczególności ogromna możliwość, by przy “nowym otwarciu” zaszczepić w mieszkańcach Krakowa miłość do sportu żużlowego.

Drugi z projektów – dzielnicowy – “Jedź ze smokiem – szkolimy młodzież” to szansa dla młodzieży, która zyskałaby miejsce do rozwijania nowej pasji. – Młodzi ludzie to przyszłość. Dlatego chcemy szkolić swoich własnych wychowanków, którzy w przyszłości będą stanowili trzon drużyny. Pod okiem specjalistów adepci sportu żużlowego będą zdobywali niezbędną wiedzę oraz uczyli się żużlowego rzemiosła – przekonują organizatorzy.

Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego odbędzie się w dniach 26 września – 5 października. Swój głos (w formie tradycyjnej lub online) może oddać każdy mieszkaniec Krakowa – w przypadku projektów ogólnomiejskich oraz każdy mieszkaniec dzielnicy – w przypadku projektów dzielnicowych. – Podobnie jak w sporcie żużlowym – umiejscowienie naszej inicjatywy na miejscu pierwszym oznacza przyznanie jej 3 punktów – informują przedstawiciele Wandy.

CASH BROKER

2 Odpowiedzi

  1. Odkąd sięgam pamięcią w Krakowie żużel to była zawsze patologia i złodziejstwo.Pojeździli połowę sezonu i się zwijali.Po drodze zakładając co róż nowe twory.Podobnie było w Lublinie tam chyba było już 7 nowych klubów straciłem rachubę.Tylko UL,Falubaz,SG,KS Toruń i UT nieprzerwanie istnieją jednym ciągiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.