Turniej o Srebrny Kask odbywał się w Częstochowie. Zawody były przednie, ponieważ tor umożliwiał walkę. Zdobywcą Srebrnego Kasku został Bartłomiej Kowalski. Pozostałe medale rozdzielili pomiędzy sobą Damian Ratajczak oraz Kacper Pludra. Bardzo przeciętne zawody pojechał natomiast Wiktor Przyjemski, który z pewnością tego turnieju nie zaliczy do udanych.

Świetnie w zawodach pojechał Bartłomiej Kowalski, wygrywając je z dorobkiem 13 punktów. Tuż za Kowalskim znaleźli się Pludra i Ratajczak z taką samą ilością punktów. O srebrnym medalu zadecydował bieg dodatkowy. W dodatkowej odsłonie wygrał aktualny junior Unii Leszno, Damian Ratajczak. Wobec tego brązowym medalem musiał zadowolić się Pludra, czyli zawodnik GKM-u Grudziądz.

Sporym zaskoczeniem dla kibiców z pewnością była postawa wychowanka Polonii Bydgoszcz, Wiktora Przyjemskiego. 18-latek nie zaliczy tych zawodów do udanych, gdyż zakończył je w drugiej części stawki. Podobnie z Jakubem Krawczykiem, który wydawał się być jednym z faworytów zawodów, a pojechał dosyć słabo. Natomiast są także pozytywne niespodzianki, a do takich należy zaliczyć  Kacpra Pludrę i Kacpra Grzelaka. Pludrę można było traktować w gronie szerokich kandydatów do walki o podium, ale Grzelak spisywał się dosyć średnio, a tutaj pojechał dobre zawody.

Rok temu finał Srebrnego Kasku miał miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Wówczas świetne zawody pojechali Pludra oraz Miśkowiak. Rywalizacja o złoto rozstrzygnęła się w biegu dodatkowym, gdzie zwyciężył zawodnik Włókniarza Częstochowa. Na trzecim stopniu podium stanął wyżej wspomniany wyżej Przyjemski. Wówczas też doszło do niespodzianek, gdyż poza podium znaleźli się Lampart oraz Cierniak.