fot. media klubowe Platinum Motoru Lublin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich latach Lublin nie kojarzy się dobrze ekipie z Torunia. W piątek Apator wybierze się na pojedynek z aktualnym mistrzem Polski opromieniony wysokim zwycięstwem z Fogo Unią Leszno. Obrońcy tytułu mistrzowskiego od początku sezonu pokazują dobrą dyspozycję. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w składach.

 

Od awansu Motoru Lublin do PGE Ekstraligi w 2019 roku obie drużyny rywalizowały na torze w Lublinie sześciokrotnie. Za każdym razem triumfowały „Koziołki”. W ostatnich dwóch sezonach na 4 spotkania, 3 mecze kończyły się wysoką wygraną gospodarzy. Obie drużyny zmierzą się w piątek. Zarówno żużlowcy Orlen Oil Motoru jak i Apatora mogą przystępować do rywalizacji zadowoleni z tego jak zaprezentowali się w poprzedniej kolejce. Lublinianie pokonali ebut.pl Stal 55:35, natomiast torunianie triumfowali 59:31 z rywalizacji z Fogo Unią.

Menedżerowie wyszli z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Awizowali takie same zestawienia jak w poprzedniej kolejce. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 20:30. Transmisję z zawodów przeprowadzi Eleven Sports.

3. kolejka PGE Ekstraligi:

Orlen Oil Motor Lublin – Apator Toruń

Awizowane składy:

Orlen Oil Motor: 9. Dominik Kubera, 10. Mateusz Cierniak, 11. Jack Holder, 12. Fredrik Lindgren, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Wiktor Przyjemski, 15. Bartosz Bańbor

Apator: 1. Patryk Dudek, 2. Robert Lambert, 3. Wiktor Lampart, 4. Paweł Przedpełski, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Krzysztof Lewandowski, 7. Mateusz Affelt

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Srebro IMŚ, złoto IMP, czy złoto DMP. Dekada od kapitalnego sezonu Krzysztofa Kasprzaka

Żużel. Zawalił mecz GKM-owi. Poprosił o dodatkowy trening!

Żużel. Zmiany w GKM-ie. Sparta z żelaznym zestawieniem (SKŁADY)