Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Giełda transferowa w 1. Lidze Żużlowej trwa w najlepsze. Kluby rozpatrują różne scenariusze i powoli dopinają składy na kolejne rozgrywki. Wiele wskazuje na to, że na ciekawy ruch zdecyduje się Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Ostrowianie chcą sięgnąć po tegorocznego ekstraligowca.

 

Mowa o Glebie Czugunowie, który od przyszłorocznych rozgrywek nie będzie już zawodnikiem U-24. Po skończeniu 24 lat żużlowiec nie jest już tak atrakcyjnym kąskiem dla klubów z najwyższego szczebla, a do tego nie zaliczył świetnego sezonu. Zawodnik po gorszym wejściu w rozgrywki poprawił formę, ale średnia 1,5 punktu na bieg nie jest imponująca.

Zawodnik z Saławatu może być jednak bardzo cennym pierwszoligowcem. Nic więc dziwnego, że po oficjalnym rozstaniu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz spływają do niego oferty od klubów z zaplecza PGE Ekstraligi. Jak się dowiedzieliśmy, bardzo mocno zainteresowana ściągnięciem Czugunowa jest Arged Malesa Ostrów Wielkopolski.

Ostrowianie chcą się wzmocnić przed kolejnymi rozgrywkami na pozycji krajowego seniora. Szeregi klubu ma opuścić Grzegorz Walasek i to właśnie w jego miejsce sprowadzony zostałby Czugunow. Żużlowiec z kolei miałby okazję do odbudowy formy i sprawdzenia się w roli wiodącego zawodnika zespołu.

Przypomnijmy, że Arged Malesa rozegra w tym sezonie jeszcze przynajmniej dwa spotkania. W półfinale 1. Ligi Żużlowej ekipa Mariusza Staszewskiego trafiła na bardzo trudnego rywala. Ostrowianie zmierzą się z Enea Falubazem Zielona Góra.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Torben Hansen: Ojciec, mechanik, kierowca, przyjaciel – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Został bohaterem Sparty na Motoarenie. Zmazał plamę z zeszłego roku! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)