Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

Żużel. „To były niesamowite zawody” Klaus Lausch wspomina ostatni wielki turnieju w Poznaniu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

15 maja na torze w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja  Enea European Team Speedway Championship. Ostatnie zawody tej rangi w stolicy Wielkopolski rozegrane zostały 20 lipca 1991 roku, kiedy Mistrzostwo Świata Par wywalczyła reprezentacja Danii. Blisko sensacji była wówczas reprezentacja Niemiec, która jednym punktem przegrała brązowy medal.

 

– To był niesamowity finał. Blisko czterdzieści tysięcy widzów na trybunach. Coś niespotykanego. Ja przeplatałem wygrane biegi z tymi, w których przyjeżdżałem ostatni. W drugim starcie nie wytrzymało sprzęgło. Trzeci start wygrałem, czwarty do niczego. To była katastrofa. Podobnie jechał Gerd Riss. Raz dobrze, raz źle. Jestem przekonany do dziś, że gdybyśmy pojechali wtedy równiej, to moglibyśmy wywalczyć brązowy medal, a nawet zagrozić Danii czy Szwecji – wspomina Klaus Lausch.

Znany tuner nie ma wątpliwości, że emocji nie zabraknie podczas tegorocznych zmagań o DME. – Na pewno na torze w Poznaniu można się dobrze ścigać, a jeśli stratują najlepsi zawodnicy poszczególnych państw, to emocji nie zabraknie. Fajnie, że wracają zawody na wzór Drużynowych Mistrzostw Świata – podsumowuje Niemiec.

BILETY NA ENEA EUROPEAN TEAM SPEEDWAY CHAMPIONSHIP MOŻECIE KUPIĆ KLIKAJĄC W TEN LINK. DO 5 MAJA WEJŚCIÓWKI SĄ W PROMOCYJNEJ CENIE.