Emil Sajfutdinow/ fot. Klaus Hauptmann/fb MSC Wolfe Wittstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kluby zainteresowane ściągnięciem Emila Sajfutdinowa na przynajmniej dwa lata muszą obejść się smakiem. W piątkowy wieczór zawodnik wraz z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń ogłosił, że nie zamierza opuszczać Grodu Kopernika do końca sezonu 2025. O rozmowach z kluczową postacią w zespole mówi nam właściciel toruńskiego klubu, Przemysław Termiński.

 

34-latek trafił do czterokrotnych mistrzów Polski przed sezonem 2022. Z uwagi na zawieszenie zawodników pochodzących z Rosji, przez rok pauzował i przystąpił dopiero do tegorocznych zmagań. W nich spisywał się wybornie. W PGE Ekstralidze skuteczniejszy był tylko Bartosz Zmarzlik.

Tak znakomite występy Sajfutdinowa sprawiły, że torunianie nie wyobrażają sobie zespołu bez niego. To właśnie ten żużlowiec był pierwszym, z którym negocjowano starty w rozgrywkach rozpoczynających się dopiero w 2025 roku.

– Od Emila rozpoczęliśmy te negocjacje. Teraz będziemy przechodzić do kolejnych zawodników. Jak już wspominałem, idea jest taka, żeby zmiany na sezon 2025 były niewielkie. Emil to żużlowiec, który pokazuje swoją zespołowość nie tylko na torze. Wszyscy widzieli chociażby jego oddawanie wyścigów młodszym zawodnikom. To dobry duch tej drużyny, mocno w nią zaangażowany. Był naszym pierwszym celem – mówi Przemysław Termiński.

Imponująca średnia 2,443 punktu na bieg w najsilniejszej lidze świata sprawiła, iż już można było usłyszeć o tym, że żużlowcem zainteresowane są inne kluby. Nim jednak doszło do konkretniejszych rozmów z innymi klubami, temat przyszłości trzykrotnego brązowego medalisty IMŚ został zamknięty przez władze Apatora i samego zawodnika.

– O innych ofertach dla Emila nic mi nie wiadomo. Rozmowy były konstruktywne i szły w dobrym kierunku. Nie oceniałbym tego czy były to negocjacje łatwe, czy trudne. Emilowi zależało na tym, żeby zostać z nami dłużej. My z kolei bardzo chcieliśmy mieć go dalej w zespole. Przy takim nastawieniu dobrze się rozmawia. Dzięki temu mamy dwuletnią umowę – dodaje sternik FNS KS Apatora.

W kolejnych rozgrywkach do dyspozycji sztabu Apatora, poza Sajfutdinowem, na pozycjach seniorskich będą Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Robert Lambert oraz Wiktor Lampart. Czas pokaże czy ta czwórka również utrzyma miejsce w drużynie na 2025 rok.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Grand Prix na miarę możliwości? Działaczowi brakuje kontrowersji – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Ważne porozumienia w Gorzowie. Podpisano dwuletnie umowy! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)