Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już dziś otwieramy dwudniową rywalizację w European Individual Ice Speedway Championship, czyli mistrzostwach Europy w lodowej odmianie żużla. Stawka jest mocna, a to zapowiada ogromne emocje. Polskę reprezentować będzie Michał Knapp, który po nieudanych zeszłorocznych mistrzostwach liczy na dobry wynik.

 

Od 2020 roku mistrzostwa Europy w ice speedwayu regularnie odbywają się w naszym kraju. Podobnie jak przed rokiem, gospodarzem turnieju jest Sanok, gdzie zawodnicy będą ścigać się na torze łyżwiarskim „Błonie”. To właśnie tutaj, w 2008 roku, po raz pierwszy Polska organizowała zawody tej rangi.

W ubiegłym roku najlepszy z całej stawki okazał się Austriak Franz Zorn, który będzie bronić tytułu. Chrapkę na zwycięstwo z pewnością ma również Luca Bauer. Włoch rok temu był drugi i w klasyfikacji generalnej okazał się gorszy od Zorna o trzy punkty.

Biało-Czerwone barwy tradycyjnie reprezentować będzie Michał Knapp, który w turnieju pojedzie z „szóstką”. Polakowi nie powiodło się przed rokiem – głównie ze względu na problemy sprzętowe  zajął on odległą, osiemnastą lokatę. Teraz nasz „rodzynek” liczy na więcej, a pomóc mu ma w tym nowy sprzęt, który został przed sezonem zakupiony.

– Do tej pory nie miałem odpowiedniego sprzętu, by skutecznie rywalizować z innymi. W tym roku. dzięki pomocy Polskiego Związku Motorowego, Macieja Polnego ze Speedwayevents.pl oraz moich sponsorów zakupiłem sprzęt, który mi pasuje i czuję się na nim dobrze – wspominał Michał Knapp w wywiadzie z naszym portalem.

Polak po cichu liczy na miejsce w ósemce, choć zdaje sobie sprawę, że nie będzie to zadanie łatwe, bo stawka jest bardzo wymagająca. Szansa na życiowy sukces jest jednak realna. Przypomnijmy, że 32-latek najwyżej sklasyfikowany był w 2022 roku, kiedy to zajął w mistrzostwach 11. pozycję.

Oba turnieje finałowe European Individual Ice Speedway Championship, które odbędą się 24 i 25 lutego, transmitować na żywo będzie Motowizja. Transmisje zaczynać się będą w sobotę (24 lutego) i niedzielę (25 lutego) o godzinie 13:40.

Lista startowa

1. Franz Mayerbüchler (Niemcy)
2. Jimmy Olsen (Szwecja)
3. Heikki Huusko (Finlandia)
4. Marc Geyer (Niemcy)
5. Lukáš Hutla (Czechy)
6. Michał Knapp (Polska)
7. Joakim Söderström (Szwecja)
8. Andrej Diviš (Czechy)
9. Luca Bauer (Włochy)
10. Jasper Iwema (Holandia)
11. Sebastian Reitsma (Holandia)
12. Franz Zorn (Austria)
13. Jimmy Hörnell (Szwecja)
14. Max Koivula (Finlandia)
15. Maximilian Niedermaier jr. (Niemcy)
16. Martin Posch (Austria)

Rezerwowi
17. Radek Hutla (Czechy)
18. Rami Systä (Finlandia)