fot. AC Landshut Devils
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jakiś czas temu stało się jasne, że po zakończeniu sezonu z drużyną Trans MF Landshut Devils pożegna się jeden z liderów, Dimitri Berge. Dla niemieckiego zespołu nie jest to jedyny problem, bo mówi się, że w jego ślad może pójść więcej zawodników. Wiemy już, że w sezonie 2024 w barwach „Diabłów” nie będzie występował również Jonas Jeppesen.

 

Duńczyk został zakontraktowany przez Devils w trakcie bieżących rozgrywek. Nie był to jednak spektakularny transfer, bo co prawda 25-latek miewał pojedyncze przebłyski, natomiast jego ogólna dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia. Dość powiedzieć, że w ośmiu meczach wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,262, co daje mu na ten moment dopiero 46. pozycję pod tym względem w całej lidze. Informacje o jego odejściu potwierdził Sławomir Kryjom za pośrednictwem Twittera.

Na ten moment trudno powiedzieć jak będzie wyglądał skład Bawarczyków w przyszłym sezonie. Chodzą słuchy, że drużynę mogą opuścić także Kai Huckenbeck oraz Norick Bloedern, co byłoby dla tej ekipy bardzo bolesne. Bo nie dość, że obaj stanowią o sile zespołu, to na dodatek wypełniają limit zawodników krajowych w składzie. Nic nie jest jednak w tej sprawie przesądzone i na oficjalne decyzje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.