Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Abramczyk Polonia Bydgoszcz jest już po wyborze kapitana na zmagania w sezonie 2024. Do PGE Ekstraligi bydgoszczan ma prowadzić jeden z zawodników, którzy będą ścigać się w ekipie znad Brdy drugi sezon. Mowa o Mateuszu Szczepaniaku.

 

Szczepaniak dołączył do Gryfów w trakcie sezonu 2023. Ostatecznie nie przebił on się do ekstraligowego składu ZOOleszcz GKM-u Grudziądz i musiał znaleźć pracodawcę szczebel niżej. Postawił na Abramczyk Polonię, która wygrała rywalizację z H. Skrzydlewska Orłem Łódź.

W rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej spisywał się przyzwoicie. Duże znaczenie miało to, gdzie odbywały się spotkania. Jego średnia domowa była imponująca, ale na wyjazdach nie był mocnym punktem drużyny. Ostatecznie wykręcił rezultat 1,565 punktu na bieg.

Oprócz Szczepaniaka w seniorskim składzie na sezon 2024 są Krzysztof Buczkowski, Kai Huckenbeck, Andreas Lyager oraz Tim Soerensen. Formację juniorską tworzą na ten moment Franciszek Karczewski, Oliver Buszkiewicz i Bartosz Nowak.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Krawczyk zrobił błąd odrzucając ofertę Sparty? „Wszystko ma w Ostrowie” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Rohan Tungate: Czułem, że nie będę już potrzebny w Falubazie. Do Rybnika nie poszedłem dla pieniędzy (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)