Janusz Ślączka. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

ZOOleszcz GKM Grudziądz jest jedną z tych ekip, które wprowadziły zmiany nie tylko w kadrze zawodniczej, ale i w sztabie szkoleniowym. Po sezonie 2023 z drużyną rozstał się Janusz Ślączka. Powody wybrania nowego opiekuna Gołębi przedstawił prezes, Marcin Murawski.

 

Ślączka dołączył do ekipy GKM-u przed sezonem 2021. W klubie liczono, że trener wprowadzi drużynę do play-offów. Ostatecznie zespół pod jego wodzą trzy razy z rzędu kończył zmagania na 7. miejscu. Szkoleniowiec szczególnie chwalony był za pierwszy sezon, gdy drużyna wygrała bój o utrzymanie z Falubazem Zielona Góra.

Upragniony awans do play-offów nie miał jednak miejsca i władze klubu wzięły to pod uwagę przy tworzeniu sztabu na sezon 2024. Zdecydowano się postawić na trenera, który do tej pory świetnie pracował z młodzieżą, czyli Roberta Kościechę.

– Jeśli chodzi o pracę trenera, to nie mamy większych zastrzeżeń. Dbał o to, aby wszystko było jak należy. Czuwał nad przygotowaniem toru, który był robiony powtarzalnie, a to było najważniejsze dla zawodników. Nigdy nie mieliśmy żadnych uwag do tego – mówi Marcin Murawski dla Ekstraliga TV.

– Doszliśmy do wniosku, że to jest taki moment, w którym potrzeba więcej zmian. Trochę odświeżenia, nowego spojrzenia na całą drużynę i sztab szkoleniowy. Wspólnie ustaliliśmy, że lepiej jak nasze drogi się rozejdą. Wszystko w zgodzie, z nikim nie palimy mostów – dodaje sternik grudziądzkiego klubu.

Przypomnijmy, że nowy trener do swojej dyspozycji będzie miał dwóch nowych zawodników. Mowa o Jasonie Doyle’u oraz Jaimonie Lidseyu. Ślączka natomiast kolejny etap trenerskiej kariery zaliczy w Tauron Włókniarzu Częstochowa.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Krawczyk zrobił błąd odrzucając ofertę Sparty? „Wszystko ma w Ostrowie” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Rohan Tungate: Czułem, że nie będę już potrzebny w Falubazie. Do Rybnika nie poszedłem dla pieniędzy (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)