Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po rocznej przerwie wraca Speedway of Nations. W tym roku rywalizacja odbędzie się w dniach 9-13 lipca. Poznaliśmy składy półfinałów. Reprezentacja Polski trafiła do pierwszego z nich, zatem wystartuje 9 lipca. W finale czekają już gospodarze, czyli Brytyjczycy.

 

Po kolejnym sukcesie w Drużynowym Pucharze Świata biało-czerwoni podejmą następną próbę zdobycia złota w Speedway of Nations. Walkę o najwyższy stopień podium rozpoczną w pierwszym półfinale. Z niego awansują do finału trzy najlepsze drużyny. Na papierze najgroźniejszym rywalem podopiecznych Rafała Dobruckiego będą Szwedzi, którzy w ostatniej edycji zajęli trzecie miejsce. Oprócz nich o awans będą rywalizować: Ukraina, Finlandia, Francja, Niemcy i Włochy.

W drugim półfinale powalczą obrońcy tytułu, czyli Australijczycy. Swoje argumenty będą mieli Duńczycy, którzy także będą chcieli w tym roku zaatakować podium. Ciekawie może być także w przypadku rywalizacji pozostałych ekip. Łotysze czy Czesi również nie są bez szans, jeśli chodzi o jazdę w finale. Oprócz wymienionych drużyn w drugim turnieju wystartują: USA, Słowenia i Norwegia.

W finale czekają Brytyjczycy, którzy będą gospodarzami. Walka o medale rozstrzygnie się 13 lipca w Manchesterze.