Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zawodnik Ebut.pl Stali Gorzów skorzystał z wolnego czasu i odwiedził swoją dawną szkołę, do której uczęszczał. Szymon Woźniak mimo tego, że urodził się w Tucholi, to karierę żużlową rozpoczął w Bydgoszczy. Podobnie było z nauką, gdzie uczył się w Zespole Szkół Samochodowych.

 

Szymon Woźniak, odwiedzając swoją szkołę mógł nie tylko wspomnieniami wrócić do czasów nauczania, ale także opowiedzieć niektórym klasom, co to jest właściwie „żużel”, lecz od strony mocno technicznej.

Bydgoska placówka wpadła na pomysł, aby zapraszać swoich absolwentów w swoje mury, aby mogli dzieciom coś opowiedzieć i przekazać. Wychowanek Polonii Bydgoszcz okazał się być pierwszą zaproszoną osobą. Korzystając z tej okazji, Woźniak wziął motocykl żużlowy, by pokazać uczniom z bliska, na jakiej to maszynie ścigają się zawodnicy. – Na spotkanie nasz absolwent przybył z rodzicami i ze swoim mechanikiem, Mikołajem Drożdżowskim (absolwentem ZSS). Spotkanie poprowadził pan Marek Dobek, dla którego litery alfabetu stały się pretekstem do wspomnień różnych wydarzeń życia i ważnych osób z życia Szymona – przekazali przedstawiciele szkoły dla lokalnej Gazety Pomorskiej.

W przyszłym sezonie Szymonowi przyjdzie pierwszy raz w karierze startować, jako stały zawodnik cyklu Grand Prix. Bydgoszczanin już skupia się na przygotowaniach do sezonu, by zaskoczyć opinię publiczną i powalczyć o utrzymanie w Indywidualnych Mistrzostwach Świata.