Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowy sezon tuż za rogiem – za kilka dni rusza już ligowe ściganie, którego chyba każdy kibic tej dyscypliny wyczekuje najbardziej. To zatem ostatnia szansa na zakup karnetu na mecze swojej ulubionej drużyny. Tym razem przyjrzymy się, jak prezentują się ceny karnetów na poszczególnych drugoligowych stadionach – gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej?

 

Już w nadchodzący weekend rozpoczynamy ściganie we wszystkich żużlowych ligach w Polsce. Otwarcie zmagań na drugoligowym froncie rozpoczniemy meczem w Tarnowie. Miejscowa Unia w derbowym meczu podejmie swoich rywali z Rzeszowa, którzy określani są przez wielu faworytem rozgrywek. „Jaskółki” po raz kolejny najprawdopodobniej nie będą liczyć się w walce o awans, natomiast kibice mogą być zadowoleni z cen, jakie zaproponowali działacze za karnety na rundę zasadniczą. Za sześć spotkań trzeba będzie zapłacić bowiem 150 złotych, a fani korzystający z ulgi nabędą karnet w cenie o 50 złotych niższej. To najtańsze karnety w całej Polsce. Równie atrakcyjną ceną pochwalić może się jeszcze jedynie opolski Bedmet OK Kolejarz.

Porównując ceny na pierwszoligowych stadionach, zdecydowanie najdrożej było w niemieckim Landshut. W 2. Lidze Żużlowej również znajdziemy zagraniczny klub, choć tu ceny są już dużo bardziej zbliżone do tego, co możemy zastać w Polsce. Za wejsciówkę na rundę zasadniczą w łotewskim Dyneburgu trzeba wydać 35 euro, co na dzień pisania artykułu w przybliżeniu daje nam 163 złote. Tam nie ma jednak podziału na karnety normalne i ulgowe, więc każdy kibic musi zapłacić jednakową kwotę.

W pozostałych ośrodkach ceny są już do siebie bardzo zbliżone, co nie oznacza wcale, że tanie. 200 złotych to kwota, po jaką trzeba sięgnąć do kieszeni, by obejrzeć sześć ligowych spotkań w Pile, Rzeszowie, Rawiczu oraz Gnieźnie. Mowa tutaj o karnecie normalnym. Przypomnijmy, że robiąc podobne zestawienie na torach ekstraligowych wyszło, iż karnet na mecze Fogo Unii uda nam się znaleźć nawet w niższej cenie od powyższej, mając dodatkowo jedno spotkanie więcej oraz ściganie na najwyższym, światowym poziomie. Warto jednak nadmienić, że drugoligowcy często ledwo wiążą koniec z końcem i nie otrzymują gigantycznych pieniędzy w ramach kontraktu telewizyjnego, a wpływy z biletów stanowią lwią część ich całego budżetu.

W tych czterech ośrodkach cena za karnet normalny była jednakowa. Są jednak pewne różnice jeśli chodzi o wejściówki ulgowe. W Gnieźnie oraz Rawiczu za takowe zapłacimy 150 złotych, czyli tyle, ile w Opolu oraz Tarnowie za normalne. Nieco taniej w tym przypadku jest w Pile oraz Rzeszowie – tam za karnety ulgowe zapłacimy o 10 złotych mniej.

Klasyfikacja cen najtańszych karnetów normalnych:

1. Unia Tarnów & Bedmet OK Kolejarz Opole 150 zł
3. Optibet Lokomotiv Daugavpils ~163 zł
4. Polonia Piła & Texom Stal Rzeszów & Metalika Recycling Kolejarz Rawicz & Start Gniezno 200 zł

Klasyfikacja cen najtańszych karnetów ulgowych:

1. Unia Tarnów & Bedmet OK Kolejarz Opole 100 zł
3. Polonia Piła & Texom Stal Rzeszów 140 zł
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz & Start Gniezno 150 zł
7. Optibet Lokomotiv Daugavpils ~163 zł

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Porównanie cen karnetów na stadionach PGE Ekstraligi. W Lesznie taniej niż na drugą ligę

Żużel. Ceny karnetów na pierwszoligowych stadionach. W Rybniku najdrożej w Polsce