Reprezentanci Biało-Czerwonych zdominowali światowe czempionaty w tym sezonie. Wśród seniorów prym wiódł Bartosz Zmarzlik, natomiast pośród juniorów najlepszy okazał się Mateusz Cierniak. Taka sytuacja, że zawodnicy z tego samego kraju zdobyli złoto w obu kategoriach zdarzyła się ósmy raz w historii, a jeśli chodzi o Polaków to jest to drugi taki przypadek.

Pierwszy raz takie osiągniecie przypadło naszym rodakom trzy lata temu. Wówczas swój debiutancki tytuł mistrza świata zdobył Bartosz Zmarzlik. Na toruńskiej Motoarenie przypieczętował złoty medal i dał Polsce pierwszy tego typu krążek od 9 lat. W tym sezonie wśród młodzieżowców miało miejsce polskie podium, a na jego najwyższym stopniu stanął Maksym Drabik. Tym samym dołączył do Emila Sajfutdinowa i Darcy’ego Warda, czyli zawodników mających po dwa mistrzostwa świata juniorów.

Patrząc globalnie to zdobycie „podwójnej korony” jakiejkolwiek nacji udawało się w historii tylko 8 razy. Brane pod uwagę są także Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów, które wbrew nazwie od 1979 roku pozwalały na rywalizację zawodnikom spoza Europy. Jako pierwsi złoto w obu kategoriach zdobyli Duńczycy w 1978 roku. Wtedy po raz trzeci najlepszym żużlowcem na globie został Ole Olsen, a pośród juniorów triumfował jego młodszy rodak – Finn Rune Jensen. W następnych latach dublety notowali: Amerykanie, dwukrotnie Duńczycy, Szwedzi, Australijczycy i wcześniej wspominani Polacy. W XX wieku tego typu osiągnięcia miały miejsce pięciokrotnie i powtarzały się w niewielkim odstępie. Jednak pomiędzy ostatnim podwójnym mistrzostwem w ubiegłym stuleciu, a pierwszym w XXI wieku minęło 15 lat. Dokonali tego Australijczycy, a dokładniej Jason Crump i Darcy Ward. Następne lata to już wspominane wcześniej dokonania Polaków. W przyszłym sezonie będzie kolejna okazja żeby biało-czerwoni zdominowali indywidualne mistrzostwa świata.