Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po emocjonujących zawodach w Grudziądzu w ramach IMP Challenge poznaliśmy kolejnych ośmiu zawodników, którzy powalczą o miano najlepszego żużlowca w kraju. Turniej wygrał Piotr Pawlicki, a oprócz niego sporą niespodziankę sprawili Adrian Gała i Wiktor Jasiński. Obaj również zameldowali się w cyklu IMP. Fatalnie spisał się Jarosław Hampel. „Mały” zajął odległe piętnaste miejsce z trzema punktami na koncie.

 

 

Zawody w Grudziądzu rozpoczęły się od pościgu Piotra Pawlickiego za Szymonem Woźniakiem. Zawodnik ebut.pl Stali Gorzów bardzo dobrze wystartował i pilnował wewnętrznej części toru. Za nim na motocyklu gimnastykował się Pawlicki, jednakże musiał uznać wyższość mistrza Polski z 2017 roku. Sporą niespodziankę sprawił w trzeciej gonitwie Adrian Gała, który przywiózł do mety trzy punkty. Trzeciego Hampela gonił Zengota, lecz wychowanek pilskiej Polonii skutecznie odpierał jego ataki.

Wyśmienicie w biegu numer cztery spod taśmy ruszył Wiktor Jasiński. Żużlowiec z Gorzowa mknął tym samym po trójkę, jednakże z tyłu błąd popełnił Bartłomiej Kowalski, wpadając w tylne koło Kacpra Woryny. Wychowanek szkółki Janusza Kołodzieja został z tego wyścigu wykluczony, a w powtórce wyśmienitą walkę na dystansie pokazali nam Jasiński ze wspomnianym Woryną. Tym razem górą był zawodnik Tauron Włókniarza Częstochowa.

Jasiński potwierdził swoją dobrą dyspozycję już w kolejnym starcie. Wiktor wygrał wyścig, pokonując Cierniaka, Lamparta i Przyjemskiego. Bardzo szybki Piotr Pawlicki odstawił całą resztę stawki w siódmej gonitwie. Wychowanek leszczyńskiej Unii nie wystartował najlepiej z czwartego pola, lecz wyprzedził całą trójkę już na pierwszym łuku. Świetnie dysponowany w tych zawodach był także Adrian Gała, przyjeżdżając jako drugi za Woźniakiem w biegu numer 8.

Zawodnik ebebe PSŻ-u Poznań poradził sobie także w trzecim starcie. Tym razem pokonał Jakuba Miśkowiaka i Wiktora Lamparta, czyli dwóch czołowych polskich juniorów minionego roku. „Piter” w biegu jedenastym uwikłał się we wspaniała walkę na trasie z Kacprem Woryną. Gdy każdemu się już wydawało, że zwycięzcą wyścigu zostanie wychowanek rybnickiego ROW-u, to Pawlicki w pięknym stylu minął rywala na ostatnim okrążeniu.

Wspaniale na dystansie jeździł również Wiktor Przyjemski, który przyzwyczaił fanów, że bazuje głównie na starcie. Dziś jednak podobnie jak w Złotym Kasku popisał się kilkoma akcjami po trasie. W biegu trzynastym umiejętnie wyprzedził Gałę, który najlepiej ruszył spod taśmy i obronił swoją pozycję do samego końca. Bardzo dobrze ze startu ruszył Zengota, który wówczas miał zaledwie dwa punkty po trzech biegach. Wychowanek zielonogórskiego Falubazu zaimponował tym razem prędkością i nie oddał pierwszego miejsca do samej mety.

Gdy pod taśmą stawał Piotr Pawlicki, to mieliśmy zawsze emocje. Zawodnik Betard Sparty nie miał tego dnia najlepszych startów, ale w polu radził sobie znakomicie. Teraz jednak nie znalazł recepty na Wiktora Lamparta, dla którego ta trójka przedłużała szansę na awans do cyklu IMP. W siedemnastym wyścigu dość niespodziewanie Hubert Łęgowik przyjechał na trzeciej pozycji, a Jarosław Hampel na czwartej. „Mały” ewidentnie męczył się przez całe zawody i tym razem również nie miał odpowiedniej prędkości. W wyniku tego multimedalisty IMŚ zabraknie w walce o tytuł mistrza Polski.

W biegu dodatkowym o rolę pierwszego rezerwowego zmierzyli się Przyjemski i Cierniak. Górą z tego starcia wyszedł zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Zawody zwyciężył Piotr Pawlicki, a oprócz niego do cyklu awansowali Szymon Woźniak, Adrian Gała, Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński, Wiktor Lampart, Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski.

Wyniki IMP Challenge w Grudziądzu:
1. Piotr Pawlicki 13 (2,3,3,2,3) – awans do C+ Online IMP
2. Szymon Woźniak 12 (3,3,0,3,3) – awans
3. Adrian Gała 10 (3,2,3,2,u) – awans
4. Oskar Fajfer 10 (1,3,3,1,2) – awans
5. Wiktor Jasiński 10 (2,3,2,2,1) – awans
6. Wiktor Lampart 9 (3,1,1,3,1) – awans
7. Kacper Woryna 9 (3,2,2,0,2) – awans
8. Krzysztof Buczkowski 9 (2,1,3,1,2) – awans

9. Wiktor Przyjemski 8 (1,0,2,3,2)+3 – rezerwowy
10. Mateusz Cierniak 8 (2,2,1,2,1)+2
11. Jakub Miśkowiak 6 (1,0,2,0,3)
12. Grzegorz Zengota 5 (0,2,0,3,0)
13. Bartłomiej Kowalski 5 (w,1,1,0,3)
14. Jarosław Hampel 3 (1,0,1,1,0)
15. Hubert Łęgowik 2 (0,0,0,1,1)
16. Marcin Nowak 1 (0,1,d,0,0)

Bieg po biegu:
1. WOŹNIAK, Pawlicki, Przyjemski, Nowak
2. LAMPART, Buczkowski, Fajfer, Łęgowik
3. GAŁA, Cierniak, Hampel, Zengota
4. WORYNA, Jasiński, Miśkowiak, Kowalski (w)
5. JASIŃSKI, Cierniak, Lampart, Przyjemski
6. FAJFER, Woryna, Nowak, Hampel
7. PAWLICKI, Zengota, Buczkowski, Miśkowiak
8. WOŹNIAK, Gała, Kowalski, Łęgowik
9. FAJFER, Przyjemski, Kowalski, Zengota
10. GAŁA, Miśkowiak, Lampart, Nowak (d)
11. PAWLICKI, Woryna, Cierniak, Łęgowik
12. BUCZKOWSKI, Jasiński, Hampel, Woźniak
13. PRZYJEMSKI, Gała, Buczkowski, Woryna
14. ZENGOTA, Jasiński, Łęgowik, Nowak
15. LAMPART, Pawlicki, Hampel, Kowalski
16. WOŹNIAK, Cierniak, Fajfer, Miśkowiak
17. MIŚKOWIAK, Przyjemski, Łęgowik, Hampel
18. KOWALSKI, Buczkowski, Cierniak, Nowak
19. PAWLICKI, Fajfer, Jasiński, Gała (u)
20. WOŹNIAK, Woryna, Lampart, Zengota