Na zdjęciu Grzegorz Walasek Foto: KŻ Orzeł Łódź

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski notuje drugą wygraną w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem ekipa Mariusza Staszewskiego wywiozła punkty z trudnego terenu w Landshut. Ostrowianie byli lepsi aż o 14 oczek.

Spadkowicz z PGE Ekstraligi zdominował spotkanie od samego początku. Już po pierwszej serii startów na koncie ostrowian było sześć oczek więcej. Diabły starały się odrobić straty przed drugą przerwą i zbliżyły się na dwa punkty po siódmej gonitwie.

Następnie mieliśmy wymianę mocnych ciosów, z której lepiej wyszli zawodnicy gości. W czterech kolejnych wyścigach padał wynik 5:1, ale trzykrotnie lepsi byli ostrowianie. Po jedenastu starciach Arged Malesa miała 10 punktów przewagi.

Wygrana ostrowian była pewna już przed wyścigami nominowanymi. W trzynastym starciu Francis Gusts i Grzegorz Walasek wygrali podwójnie i dobili do 46 oczek. Ostatnie dwa wyścigi zakończyły się remisowo.

W szeregach Arged Malesy na duże pochwały zasługuje kwartet Grzegorz Walasek-Francis Gusts-Oliver Berntzon-Matias Nielsen. Tych czterech zawodników zgarnęło aż 46 oczek i pięć bonusów. Honoru gospodarzy bronił przede wszystkim Kai Huckenbeck, zdobywca 11 punktów i bonusa.