fot: Arkadiusz Wiśniewski Facebook
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Stadion w Opolu, mimo swojego niepowtarzalnego klimatu, ma jedną z najgorszych infrastruktur ze wszystkich ośrodków żużlowych. Ma się to jednak zmienić już w 2025 roku. Prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski, przedstawił wstępną koncepcję nowego obiektu.

 

Stadion ma się mieścić w tym samym miejscu, czyli przy ulicy Wschodniej. To co jednak najważniejsze, tor, którzy chwalą żużlowcy oraz sympatycy czarnego sportu, również pozostanie taki sam. Przebudowaniu ulegną trybuny, które po remoncie mieścić będą 5,5 tysiąca ludzi, z możliwością dalszej rozbudowy. Koszt modernizacji może wynieść nawet 40 milionów złotych.

Nowy stadion ma sprawić, że żużel w Opolu wskoczy na wyższy poziom. Do tego jednak potrzebna będzie większa mobilizacja drużyny. Prezes klubu, Zygmunt Dziemba przyznawał na naszych łamach, że w tym roku w Opolu wielkiego parcia na awans nie ma, natomiast działacze spróbują zaatakować w sezonie przyszłym, czyli wtedy, kiedy ma zacząć się przebudowa stadionu. Co ważne, remont nie przeszkodzi klubowi w organizowaniu meczów.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Irena Nadolna bliżej Księgi Guinnessa! Dziękujemy za pomoc

Żużel. Inauguracja sezonu w Ipswich bez mistrza świata. Zabraknie go z powodów osobistych