Żużel. Nowa drużyna weszła z przytupem do ligi. „Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z wyniku”

Maciej Janowski. fot. materiały Oxford Speedway
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Drużyna Oxford Spires świetnie rozpoczęła rywalizację w Premiership. Nowy zespół w lidze jest niepokonany – w trzech meczach trzy razy triumfował. Po zwycięstwie w Birmingham zajęli pierwsze miejsce w lidze brytyjskiej. Dokonali tego, mimo osłabienia w ostatnim meczu. Wszyscy związani z klubem są bardzo zadowoleni ze startu sezonu.

 

Przed rozpoczęciem sezonu 2024 ekipa z Oxfordu dołączyła do rozgrywek Premiership. Wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej mają imponujące. Wygrali wszystkie z pierwszych trzech meczów. Dwa razy pokonali Birmingham Brummies, a raz Sheffield Tigers. Wczorajsza wygrana w Birmingham była pierwszą na wyjeździe. Po meczu jeden z liderów zespołu Rohan Tungate powiedział – To było dla nas kolejne dobre spotkanie. Wszyscy radzimy sobie dobrze i wykonujemy swoją pracę. Mamy bardzo wyrównany zespół, a wszyscy chłopcy dają z siebie 100 procent – mówił w rozmowie z oxfordspeedway.club.

Zadowolenia nie krył także sztab szkoleniowy. W podobnym tonie do Rohana Tungate’a wypowiedział się menedżer zespołu Peter Schroeck – Wiedzieliśmy, że zespół jest więcej niż zdolny do wygrania tego spotkania i nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z wyniku.

Triumf jest tym bardziej imponujący, że z powodu startu w turnieju o Złoty Kask nie wystąpił lider drużyny z Oxfordu Maciej Janowski – Miało być trudno bez Macieja, ale chłopcy zjednoczyli się i byli profesjonalistami od początku spotkania – wskazywał szkoleniowiec.

Ważnym punktem pod nieobecność Janowskiego był Rohan Tungate. Australijczyk w 6 startach zapisał na swoim koncie 15 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. Osiągnął taki dobry wynik, mimo że nie startował na tym torze 11 lat – Jestem zadowolony ze swojego wieczoru i mojego wyniku. Ścigałem się w Birmingham po raz pierwszy od 2013 roku, kiedy jeździłem dla Poole. Byłem pod wrażeniem toru. Było mnóstwo linii wyścigowych i podobało mi się to spotkanie – ocenił Tungate.

Kolejny mecz nowa drużyna w lidze odjedzie 11 kwietnia przeciwko Ipswich Witches.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Kolejne testy przed sezonem. Wyrównane zawody we Wrocławiu

Żużel. Zmiana na liście startowej IMME w Łodzi. Szymon Woźniak dołączył do stawki

Żużel. Nawiązał do poprzednich lat. „Inspirowałem się trochę kevlarem Billy’ego Hamilla”