Główny partner portalu

Fot. Wybrzeże Gdańsk
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nazwiska Darcy’ego Warda nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Były mistrz świata juniorów i jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia zakończył swoją karierę na skutek kontuzji odniesionej na torze w Zielonej Górze w 2015 roku. Jego historia przedstawiona została w nowopowstałym filmie dokumentalnym.

 

W przyszłym miesiącu premierę będzie miał czterogodzinny film dokumentalny opowiadający historię australijskiego żużlowca. Koncepcja filmu została stworzona przez Martina Rogersa, który w przeszłości był promotorem King’s Lynn Stars czy Peterborough Panthers. Zdjęcia do filmu wykonał znany angielski dziennikarz, Mike Bennett. 

– Nasz dokument „Send it Sideways – life and times of Darcy Ward” przedstawia historię życia oraz sportowej kariery tego doskonałego zawodnika. Zawiera wiele unikatowych materiałów oraz rozmów. Na temat Darcy’ego Warda wypowiadają się między innymi Greg Hancock, Tony Rickardsson, Ole Olsen czy oczywiście Jason Crump. Nie brak również w produkcji materiałów pozasportowych przedstawiających prywatne życie zawodnika oraz jego ciągłą walkę o powrót do jak najlepszej sprawności. Nasza produkcja to czterogodzinną podróż przez żużel z Darcy Wardem i nie tylko – mówi nam producent filmu, Martin Rogers. 

Od października płyty DVD z blisko czterogodzinnym filmem będą dystrybuowane na terenie Wielkiej Brytanii i Australii.