Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątkowy wieczór polscy żużlowcy do lat 21 będą bronić tytułu Drużynowego Mistrza Świata Juniorów. Trójka zawodników wybrana przez trenera Rafała Dobruckiego to zdecydowani kandydaci do złota, choć tegoroczna formuła rywalizacji może utrudnić to zadanie.

 

Od 2014 roku trwa nieprzerwana passa zwycięstw Polaków w rozgrywkach o tytuł najlepszej drużyny juniorskiej na świecie. W poprzednich latach na wysokości zadania stawali wspólnie m.in. Bartosz Smektała, Maksym Drabik, Bartosz Zmarzlik czy Dominik Kubera. Tegoroczny duet – Wiktor Lampart oraz Jakub Miśkowiak wraz z rezerwowym Mateuszem Cierniakiem potwierdzili słuszność takiego wyboru 8 września w Częstochowie podczas finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Młodzi sportowcy zdobyli pierwsze dwa stopnie podium, Mateusz Cierniak ukończył natomiast zawody na czwartym miejscu.

W poprzednich latach drużyny składały się z czterech, a przed 2013 z pięciu podstawowych zawodników. Ze względu na świetną kadrę juniorską polska reprezentacja miałaby szansę wystawić dość wyrównaną czwórkę na tle pozostałych sześciu krajów – duety mają zdecydowanie mniejszy margines błędu. Formuła zawodów będzie identyczna jak w Speedway Of Nations. Zawodnicy otrzymają za kolejność na mecie – za pierwsze miejsce cztery, za drugie trzy, za trzecie dwa, a za ostatnie zero punktów, co oznacza w praktyce zero remisów. Turniej będzie składał się z 23 wyścigów, z czego dwa ostatnie to kolejno bieg o wejście do finału z miejsc 2.-3. oraz finał o tytuł.

Kilka dni temu na torze w niemieckim Stralsund naszych reprezentantów zaskoczył Duńczyk Mads Hansen zwyciężając zawody, mimo, że większość była pod całkowitą dominacją Jakuba Miśkowiaka. Z pewnością kibice, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję oglądać właśnie w Bydgoszczy liczą na ciekawą rywalizację z przynamniej jednym duetem, który będzie rywalizować w piątek z reprezentacją biało-czerwonych.

Lista startowa finału DMŚJ: 

Łotwa:
1. Francis Gusts
2. Ricard Ansviesulis
3. Daniił Kołodinski

Dania:
1. Mads Hansen
2. Tim Soerensen
3. Marcus Birkemose

Czechy:
1. Daniel Klima
2. Jan Macek
3. Petr Chlupac

Polska:
1. Jakub Miśkowiak
2. Wiktor Lampart
3. Mateusz Cierniak

Wielka Brytania:
1. Tom Brennan
2. Drew Kemp
3. Leon Flint

Szwecja:
1. Philip Hellstroem-Bangs
2. Alexander Woentin
3. Jonatan Grahn

Australia:
1. Matthew Gilmore
2. Keynan Rew
3. Brayden McGuinness

Początek zawodów: 19:00
Sędzia: Mikka Laukkanen

DARIA JAGODZKA