Grzegorz Zengota. Foto: Jarek Pabijan

Zwycięstwem Danii zakończył się finał Mistrzostw Europy Par, który odbył się na torze w duńskim Slangerup. Złoto wywalczył duet Jensenów – Rasmus i Michael Jepsen, drugie miejsce w zawodach zajęli Czesi, a na najniższym stopniu podium stanęli Polacy. Biało-Czerwoni występowali w składzie Grzegorz Zengota, Norbert Krakowiak i Kacper Pludra.

Miejscowi od samego początku prezentowali się bardzo solidnie podczas „europejskiego SoN-u”. Oczywiście te zawody można tak nazwać z przymrużeniem oka, bowiem w Slangerup nie było barażu i finału, a i punktacja była taka, jak w tradycyjnych zawodach, czyli 3-2-1-0.

Duńczycy byli niemal bezbłędny, choć przegrali bieg z Czechami 2:4. Nasi południowi sąsiedzi potracili „po drodze” więcej punktów i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Biało-Czerwoni brąz zapewnili sobie w ostatniej gonitwie, w której mierzyli się z Łotyszami. Grzegorz Zengota i Norbert Krakowiak potrzebowali co najmniej remisu, by cieszyć się z trzeciego miejsca, a i tak pewnie wygrali 5:1.