Damian Ratajczak. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Damian Ratajczak nie będzie miło wspominał debiutu w lidze duńskiej. W środę junior Fogo Unii Leszno jechał pierwszy mecz w barwach ekipy GSK Liga. W swoim trzecim starcie zanotował upadek i wpadł w bandę.

 

Do wspomnianej sytuacji doszło w siódmej sytuacji gonitwie meczu w Holsted. 18-latek startował z pola A i dał się założyć Jacobowi Thorssellowi. Następnie nie opanował motocykla i ze sporą prędkością wpadł w bandę.

Po chwili do zawodnika wyjechała karetka, a zawody zostały przerwane na ponad 20 minut. Do kolejnych biegów młodzieżowiec już nie wyjeżdżał i był zmieniany przez kolegów z zespołu.

Żużel. Rehabilituje się 3-4 godziny dziennie. Kiedy powrót juniora Falubazu? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zderzyli się i zaliczyli upadki na ostatnich metrach. Są nowe wieści – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Damian Ratajczak doznał upadku podczas dzisiejszego meczu ligi duńskiej. Został niezwłocznie przetransportowany do szpitala, gdzie obecnie przeprowadzane są niezbędne badania mające określić stan jego zdrowia – napisano w oficjalnym komunikacie.

Po kilkudziesięciu minutach od wypadku na antenie Kolegium Żużlowego w Canal+ przekazano, że junior nie wystąpi w piątkowym spotkaniu przeciwko Betard Sparcie Wrocław. O stanie zdrowia zawodnika Byków będziemy informować na bieżąco.

AKTUALIZACJA: 22:09

Żużel. Poważna kontuzja juniora Unii Leszno! Byki w dramatycznej sytuacji – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)