Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zawody o Złoty Kask były również krajowymi kwalifikacjami do eliminacji Speedway Grand Prix oraz Speedway Euro Championship. Zaskakujące rozstrzygnięcia sprawiły, że możliwość startu odrzucił tylko Patryk Dudek, który jest już stałym uczestnikiem SEC 2024.

 

O awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata powalczą aktualni zawodnicy tego cyklu – Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Obaj reprezentanci Polski postanowili w razie niepowodzenia dać sobie szansę w zbliżających się eliminacjach. Dla obu zawodników ten rok będzie debiutancki w roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix. Oprócz nich o awans do elitarnego grona zawodników powalczą zawodnicy, którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w dzisiejszych zawodach. Kacper Woryna ma szansę po raz pierwszy dostać się do światowej czołówki, a to Przemysław Pawlicki będzie starał się powrócić do cyklu po 6 latach przerwy. Dodatkowe miejsce przyzna trener Reprezentacji Polski – Rafał Dobrucki. Faworytem to otrzymania swojej szansy wydaje się być Janusz Kołodziej, który musiał odpuścić udział w Złotym Kasku przez kontuzję.

Żużel. Kapitalny Kubera zgarnia Złoty Kask! Zmarzlik poza podium! (RELACJA)

Z pewnością nie do końca zadowolony z faktu otrzymania szansy tylko w eliminacjach do cyklu SEC jest Maciej Janowski. Wrocławianin wypadł w zeszłym roku z rozgrywek FIM Grand Prix i liczył, że uda mu się szybko wrócić do elity. Maciej może jednak dostając się do SEC może wrócić na żużlowe salony. Wymogiem jest jednak zwycięstwo w całym cyklu i tytuł mistrza Europy. Oprócz niego szansę otrzyma Mateusz Cierniak, a także Kubera, Woryna i Przemysław Pawlicki. Podobnie jak w przypadku eliminacji do Grand Prix jedno miejsca przyzna Rafał Dobrucki.

Żużel. Drabik nie dokończył Turnieju o Złoty Kask! Wycofał się z zawodów

Eliminacje do Speedway Grand Prix rozpoczną się w maju. Odbędą się one na torach w Absenbergu, Debreczynie, Lonigo i Żarnovicy. SGP Challenge przewidziano na 4 października w Pardubicach. Awans do FIM Speedway Grand Prix 2025 wywalczy 4 najlepszych zawodników.

Eliminacje do Speedway Euro Championship odbędą się 1 maja w Debreczynie i Murecku oraz 4 maja w Stralsund i Krsko. SEC Challenge zaplanowano na 12 maja w Daugavpils. Do cyklu SEC 2024 awansuje 5 najlepszych zawodników.

Awans do eliminacji Speedway Grand Prix 2025:

1. Dominik Kubera

2. Kacper Woryna

3. Przemysław Pawlicki

4. Szymon Woźniak

+dzika karta od Rafała Dobruckiego

Awans do eliminacji Tauron SEC 2024:

1. Dominik Kubera

2. Kacper Woryna

3. Przemysław Pawlicki

4. Mateusz Cierniak

5. Maciej Janowski

+dzika karta od Rafała Dobruckiego