Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wyjaśniła się przynależność klubowa Leona Madsena w Danii. W sezonie 2024 Madsen będzie bronił barw zespołu SES – Sonderjylland Elite Speedway. Przypominamy, iż pierwotnie Duńczyk miał umowę na kolejny sezon z zespołem Nordjysk Elite Speedway, jednak ta nigdy nie została ostatecznie potwierdzona. Madsen na torze wybudowanym przez Ole Olsena wygrał ubiegłoroczne Grand Prix. 

 

Doskonale, rozumiem się z Jacobem Olsenem i liczę na dobrą współpracę pod każdym względem. Mamy dobry zespół i liczę, że będziemy mogli skutecznie walczyć o złoty medal w lidze. W przeszłości tory takie jak ten w Vojens mi nie sprzyjały, ale ubiegłoroczne występy dla SES w lidze duńskiej, sprawiły że mogłem wygrać Grand Prix w Vojens. W ostatniej dekadzie głownie jeździłem po polskich torach i być może gdyby nie te występy w lidze, to Grand Prix bym nie wygrał. Na pewno starty w Vojens wiele mi pomogą – mówi Madsen 

Zadowolenia z pozyskania Leona Madsena nie ukrywają działacze klubu 

– Wraz z Leonem mamy w składzie doskonałe nazwiska duńskiego speedwaya. Wierzę, że sezon 2024 będzie dla nas ekscytujący i chciałbym, aby w naszych barwach Leon Madsen został mistrzem świata – dodaje Ole Olsen. 

Oprócz Madsena barw zespołu ścigającego się na torze w Vojens bronić będą Anders Thomsen, Mads Hansen, Jesper Knudsen, Mikkel Andersen oraz  Sam Jensen. Obcokrajowcami będą z kolei Keynan Rew oraz Marcin Nowak.

Foto- Frank Cilius