Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon żużlowy na Wyspach Brytyjskich powoli się rozkręca. Po starciu Oxford Spires z Birmingham Brummies, które otwierało tegoroczne zmagania w Premiership przyszedł czas na turniej poświęcony Charlesowi Wrightowi. Najlepszy w zawodach był Fredrik Lindgren, a miejsca na podium uzupełnili Erik Riss oraz Ben Cook.

 

Marzec to czas przeróżnych turniejów, które rozgrzewają żużlowców przed sezonem. Jednym z nich był ten dla Charlesa Wrighta, który w tym roku obchodzi 20. rocznicę startów na żużlu. Co ciekawe, na liście startowej nie zabrakło klasowych zawodników. Faworytami byli oczywiście uczestnicy cyklu Grand Prix – Fredrik Lindgren oraz Daniel Bewley.

Co ciekawe, szwedzki wicemistrz świata na początku zmagań gubił punkty. W otwierającym starciu ograł go Daniel King. Po drugim swoim wyjeździe na tor również nie zgarnął „trójki”, jednak wtedy ograł go Bewley. Następnie spisywał się jednak bez zarzutu i po trzech zwycięstwach zameldował się w finale. Zawodnik Betard Sparty Wrocław z kolei w fazie zasadniczej stracił oczka w swoim trzecim oraz piątym starcie. 12 oczek wystarczyło jednak do tego, aby bez konieczności jazdy w półfinale zameldować się w finale. Fan

Fanów zaskoczyć mógł rezultat wyścigu o udział w decydującej gonitwie. Gorzej pojechali Brady Kurtz oraz Chris Harris, przed którymi przyjechali Erik Riss oraz Ben Cook. Na zakończenie zmagań zwycięstwo odniósł Lindgren, a wszystkim rywalom dał się pokonać Bewley. Z przebiegu imprezy cieszył się ten, któremu była ona poświęcona.

– To były fantastyczne zawody. Cieszę się, że koledzy dopisali i wspólnie mogliśmy świętować jubileusz 20-lecia moich startów. Czemu nie startowałem? Chciałem jak najwięcej czasu spędzić z kibicami i sponsorami. Dziś zrobiłem sobie wakacje – mówił Charles Wright na antenie British Speedway Network.

Testimonial Charlesa Wrighta (wyniki za British Speedway Network):

1. Fredrik Lindgren – 13 pkt. + 1. miejsce w finale

2. Erik Riss – 11 pkt. + 2. miejsce w finale

3. Ben Cook – 11 pkt. + 3. miejsce w finale

4. Daniel Bewley 12 pkt. + 4. miejsce w finale

5. Brady Kurtz – 8 pkt.

6. Chris Harris – 8 pkt.

7. Lewis Kerr – 8 pkt.

8. Jaimon Lidsey – 7 pkt.

9. Danny King – 7 pkt.

10. Steve Worall – 7 pkt.

11. Norick Bloedorn – 6 pkt.

12. Jason Edwards – 6 pkt.

13. Jye Etheridge – 5 pkt.

14. Jake Allen – 5 pkt.

15. Richard Lawson – 3 pkt.

16. Jonas Knudsen – 3 pkt.