Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

„Giganci Historii” to teleturniej emitowany przez TVP Historia. W danym odcinku uczestnicy odpowiadają na pytania z historii określonej dziedziny. Niedługo na szklanym ekranie obejrzeć będziemy mogli zmagania uczestników programu o tytuł „żużlowego giganta historii”. 

 

Teleturniej składa się z czterech rund – „Kto pierwszy ten lepszy” z pytaniami testowymi, „Bitwa o punkty”, w której uczestnicy sami wybierają stopień trudności pytań, „Szach mat”, w której trzeba się zmierzyć z pytaniami konkurentów oraz rundy finałowej, do której pytania układają eksperci z danej dziedziny.

Na początku grudnia odbędzie się nagranie odcinka z udziałem pięciu finalistów. Zakres pytań będzie obejmował następujące zagadnienia –  początki polskiego żużla, pierwsze pokazy i zawody żużlowe, infrastruktura żużlowa, najlepsze polskie kluby żużlowe, zawodnicy i trenerzy, polscy medaliści mistrzostw świata i Europy oraz innych zawodów o randze międzynarodowej, a także statystyka żużlowych osiągnięć Polaków.

Najlepszy znawca historii żużla, zwycięzca intelektualnych zmagań  nagrodzony zostanie kwotą 20 000 złotych. Emisja żużlowego odcinka odbędzie się w 2024 roku. 

Foto – impresariat.tvp.pl