fot. Taylor Lanning
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużel. Tajemniczy wpis na Wyspach. Szpilka Brytyjczyków w kierunku PZM?

W ostatnim numerze brytyjskiego czasopisma Speedway Star pojawiła się mała notka, która najpewniej miała być małą szpilką w kierunku Polskiego Związku Motorowego. Ostatecznie jednak nie do końca wiadomo „co autor miał na myśli”, co zrodziło wątpliwości, zwłaszcza wśród polskich fanów.

 

– Isn’t this – EU2 PZM – the ideal number plate for a member od the Polski Zwiazek Motorowy, speedway’s governing body in Poland? (pol. Czy rejestracja – EU2 PZM – nie jest idealną dla członka Polskiego Związku Motorowego, ciała zarządzającego żużlem w Polsce?) – mały wpis o takiej treści pojawił się w Speedway Starze.

Najpewniej miała być to mała szpileczka w kierunku polskiego związku, jednak… nie do końca chyba wiadomo, o co chodzi. I może faktycznie, jak zwykło się mawiać, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze – może być to nawiązanie do większych płac w Polsce.  A może do tego, że PZM ma być… drugą Unii Europejskiej (ang. European Union) w kontekście tego, że to Polska rozdaje karty w światowym speedwayu?

Tak czy inaczej – gratulujemy pomysłu – jednak w Polsce takie tablice rejestracyjne nie są możliwe. Żadne miasto nie ma skrótu „EU”, choć znajdziemy takie rozpoczynające się od „PZ”.