Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
fot. archiwum "Sportu"/sportdziennik.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Smutne wieści obiegły środowisko sportowe. Od grudnia nie będzie się już ukazywać gazeta „Sport”. Był to obecnie jedyny wydawany dziennik sportowy w kraju. Można w nim było przeczytać m.in. o żużlu.

 

Katowicki „Sport” był wydawany nieprzerwanie od 78 lat. 30 listopada gazeta pojawi się w kioskach po raz ostatni. Poinformował o tym już oficjalnie wydawca tego tytułu, Gremi Media SA.

Zmiany wynikają oczywiście ze zmieniającego się rynku medialnego i dużego spadku sprzedaży. Dalsze wydawanie czasopisma okazuje się nierentowne. – Jak wynika z audytu PBC, w drugim kwartale br. średnia sprzedaż wydania „Sportu” wyniosła 3 463 egz. – pisze serwis WirtualneMedia.pl.

Z pewnością swoje wspomnienia ze „Sportem” mają również żużlowi kibice. Gazeta miała również rubryki związane ze speedwayem. Dla tego tytułu pisał m.in. ceniony żużlowy dziennikarz i felietonista – Adam Jaźwiecki.

– Pamięć to wdowa po zdarzeniach….„Sport” odlatuje, lecz nie zapomnę nigdy chwil tam przepracowanych z radością, czasem na ostatnich nogach po weekendzie. Ta gazeta była czytana, lubiana nie tylko w Polsce. Smutek wypełnia mnie do dna, hm, do dna Moi Kochani Czytelnicy z dawnych lat dla których ta gazeta była swoistym narkotykiem od „deski do deski” – napisał w mediach społecznościowych Adam Jaźwiecki.