Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Hiszpanię śmiało można nazwać ulubionym kierunkiem obozowym polskich klubów żużlowych przed sezonem 2023. Na zgrupowaniu w kraju na Półwyspie Iberyjskim przebywają właśnie Motor Lublin oraz Fogo Unia Leszno, a niebawem uda się tam także Betard Sparta Wrocław. Hiszpanię na miejsce tegorocznych przygotowań wybrał również For Nature Solutions Apator Toruń.

 

Torunianie zorganizowali już kilka drużynowych spotkań w Polsce. Żużlowcy integrowali się m.in. podczas wspólnego wyjścia na kręgle czy zajęć na siłowni. Znacznie więcej czasu Anioły spędzą ze sobą podczas wspólnego wyjazdu.

– Na początku marca drużyna będzie ze sobą kilka dni w Hiszpanii. Mamy to już zaplanowane. To będzie taki moment dla chłopaków, żeby przed wyjazdem na tor pobyli razem i pouprawiali inne sporty niż żużel. Wydaje mi się, że siłą całego zespołu jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę w tym roku i robimy wszystko, aby tak też się stało – mówi nam Adam Krużyński z rady nadzorczej Klubu Sportowego Toruń. – To będzie inna miejscowość niż Calpe, ale wybieramy Hiszpanię, bo chcemy pobyć w cieplejszym klimacie. Zawodnicy na pewno trochę tych promieni słonecznych przed startem rozgrywek potrzebują – dodaje.

Niedługo po zgrupowaniu czwarta drużyna poprzedniego sezonu będzie już kręcić kółka na Motoarenie. Robert Sawina chciałby, aby jego zespół był na torze w okolicach 15 marca i wszystko wskazuje na to, iż ten scenariusz uda się zrealizować.

– W Toruniu na pewno się to uda. Jesteśmy po dużych pracach wykonanych jesienią. Potrzebne są jeszcze takie wiosenne porządki. Mamy ten komfort, że jest dach, który praktycznie w całości przykrywa tor. Nie ma sensu też zbyt szybko z tym sprzętem wyjeżdżać na tor, bo trzeba go szanować i dobrze przygotować do pierwszych startów. Połowa marca to optymalny czas. Te ponad trzy tygodnie wystarczą by zawodnicy byli przygotowani i się wjeździli. Wielu z nich ma teraz kontakt z motocyklami czy crossowymi czy enduro, więc na pewno te przygotowania torowe będą wystarczające – podsumowuje działacz toruńskiego klubu.

Przypomnijmy, że do pierwszej potyczki Aniołów w sezonie 2023 pozostało już tylko 1.5 miesiąca. 8 kwietnia For Nature Solutions Apator zmierzy się na domowym torze z eBut.pl Stalą Gorzów.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Thomsen znów przejedzie się w samej bieliźnie?! Jest jeden warunek! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Znany następca Michelsena w Motorze. Mistrz Polski z nowym kapitanem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)