Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę odbędzie się drugi półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów U19. Gospodarzem turnieju będzie słowacka Żarnowica. O awans do finału powalczy 3 reprezentantów Polski. Czwarty będzie drugim rezerwowym zawodów. Finał zaplanowano na 19 sierpnia w Gorzowie.

 

W Słowacji będzie okazja żeby powiększyć grono biało-czerwonych w finale IMEJ U19. W Żarnowicy wystartuje zdobywca Brązowego Kasku – Wiktor Przyjemski. Oprócz niego Polskę będą reprezentować Antoni Mencel i Oskar Paluch. Jakub Krawczyk będzie drugim rezerwowym.

W czerwcu w Norwegii jazdę w finale wywalczyli sobie dwaj Polacy – Damian Ratajczak, który z 13 punktami zajął 2. miejsce oraz siódmy w tych zawodach Krzysztof Lewandowski. Zawodnik For Nature Solutions Apatora zgromadził na swoim koncie 7 „oczek”.

Finał odbędzie się 19 sierpnia w Gorzowie. Rok temu złoty medal zdobył Jesper Knudsen, który okazał się najlepszy po 16 biegach w Nagyhalasz. Najwyżej z Polaków te zawody zakończył Franciszek Karczewski, który zajął 4. miejsce.