Foto: Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że już niebawem zmieni się prezentacja biegów nominowanych w Drużynowych Mistrzostwach Polski. To oczywiście jedna z wielu nowości przedstawionych klubom przez PGE Ekstraligę. Zmiany dotyczą również infrastruktury stadionowej i wyposażenia sprzętowego. Przykładem jest chociażby to, że od sezonu 2022 kluby będą musiały zapewnić rezerwową polewaczkę.

 

Ekipy PGE Ekstraligi muszą być wyposażone w cały arsenał sprzętowy do przygotowania toru. Aby klub spełniał wymogi regulaminowe. musi posiadać m.in. szczotkę drucianą, lemiesz zgarniający, wał z kolcami, a także polewaczkę o mocy pompy wody 1450 l/min. Co istotne, jedna polewaczka już nie wystarczy. Każdy klub będzie musiał zapewnić rezerwowy pojazd.

Bardzo szczegółowo opisane są także quady lub pojazdy elektryczne z ustandaryzowanymi przyczepkami na motocykl. Na przyczepkach muszą być minimum 2 miejsca do siedzenia dla mechaników. Kolorystyka przyczepek może być grafitowa lub zgodna z aplą stosowaną przez dany klub na koziołkach reklamowych. Wymagane są dwa identyczne zestawy.

Najważniejszą zmianą dotyczącą infrastruktury jest oczywiście ta dotycząca ochrony przed opadami atmosferycznymi. Kluby muszą posiadać certyfikowany przez PZM system do przykrycia toru oraz odwodnienie liniowe. Ostatnia kwestia nie jest wymagana w klubach, które dysponują stadionem z zadaszeniem toru.