Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sympatycy Marwis.pl Falubazu Zielona Góra poszli śladem kibiców piłkarskich ekip i postanowili wesprzeć swoją drużynę podczas meczu rozgrywanego przy pustych trybunach. Fani żółto-biało-zielonych zgromadzili się w kilkadziesiąt osób pod zielonogórskim obiektem i dopingowali zespół Piotra Żyto.

Tego, że zielonogórzanie pojawią się pod stadionem przy W69 można było się spodziewać. W środę na jednym z kibicowskich profili umieszczono grafikę zachęcająca do przyjścia na starcie siedmiokrotnych mistrzów Polski z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz. – Piątek 09.04.2021 widzimy się wszyscy pod stadionem na drugim łuku i lecimy z głośnym dopingiem wspierać nasz Falubaz! Tylko zwycięstwo! – napisano na stronie „Fanatycy Naszego Falubazu”.

Wizytę kibiców Falubazu nadzorowała policja. Funkcjonariusze poprosili sympatyków o rozejście się. Następnie część z fanów opuściła zgromadzenie. – Osoby, które zostały pod stadionem, zostały wylegitymowane – mówi podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze – w rozmowie z serwisem newslubuski.pl.

Warto dodać, że wsparcie kibiców można było dostrzec również na samym stadionie. Na pierwszym łuku, czyli w miejscu, w którym zazwyczaj gromadzą się najzagorzalsi fani, pojawił się transparent. Sympatycy napisali na nim: „Nowy sezon te same wieści – Falubaz z nikim się nie pieści!”