Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zawodnik Trans MF AC Landshut Michael Härtel nie może doczekać się występów dla swojego niemieckiego zespołu w lidze polskiej. Czas oczekiwania wykorzystuje również na naukę. 

– Oczywiście, że dla mnie, jak i dla wielu zawodników, to był bardzo ciężki sezon. Na początku roku miałem okazję do startów we Francji. Później liczyłem na mecze w Anglii, tam jednak sezon ostatecznie nie doszedł do skutku. Miałem tam już zrobioną swoją bazę. Ostatecznie musiałem motocykle i cały pozostały sprzęt przewieźć z powrotem do Niemiec. Później, na szczęście, mogłem ścigać się w Szwecji – mówi Niemiec dla tygodnika speedweek. 

Obecnie Michael Härtel również studiuje. W semestrze zimowym rozpoczął edukację na wydziale inżynierii mechanicznej Uniwersytetu w Landshut. 

– Tak naprawdę chciałem jeszcze przez kilka lat jeździć jako żużlowiec, a potem studiować, więc moja decyzja została podjęta wcześniej .  Obecnie, przy tym co się dzieje wokół nas, uprawianie sportu nie daje jakiegokolwiek bezpieczeństwa. Teraz chcę skończyć studia, aby kiedyś dostać dobrą pracę. W przyszłym roku liczę na dobre starty w lidze polskiej oraz być może ponownie zacznę mocne ściganie na długim torze – podsumowuje Niemiec.