Jarosław Hampel. Foto: Jarek Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W środę w Gdańsku odbędzie się półfinał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. O walkę o osiem w cyklu finałowym stoczy szesnastu zawodników, a do grona faworytów zalicza się Jarosława Hampela, Piotra Pawlickiego, Przemysława Pawlickiego, Kacpra Worynę i Gleba Czugunowa. Początek zawodów o godzinie 18.

 

Rywalizacja o medale IMP od tego roku toczyć się będzie w nowej formule. Sponsorem tytularnym imprezy został Canal+ Online, a najlepszych żużlowców w Polsce wyłoni cykl trzech turniejów finałowych.

Miejsce w gronie finalistów mają już zapewnione: uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix – Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów), Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław), Paweł Przedpełski oraz Patryk Dudek (obaj (for Nature Solution Apator Toruń), a także Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno; ubiegłoroczny medalista IMP obok Zmarzlika i Janowskiego) oraz aktualny Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski – Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa). Stałą dziką kartę na wszystkie trzy turnieje finałowe otrzymał Dominik Kubera (Motor Lublin), a jedna będzie przyznawana dodatkowo na każdy z nich.

Walka o pozostałych osiem miejsc plus dwa dla rezerwowych odbędzie się w najbliższą środę w Gdańsku. Zawody będą jednocześnie Memoriałem Zbigniewa Podleckiego, legendarnego zawodnika miejscowego Wybrzeża, którego imieniem nazwany jest stadion przy ul. Zawodników. Zmarły w 2009 roku żużlowiec był złotym i srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata oraz dwukrotnym finalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Bilety na gdański turniej będą dostępne jedynie stacjonarnie – w stadionowych kasach. Ceny to 20 zł (normalny) oraz 12 zł (ulgowy) (dzieci i młodzież szkolna w wieku 8-18 lat, emeryci i renciści). Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem. Kasy będą czynne w dniu zawodów od 16.30, bramy zostaną otwarte o 17.00. Dostanie się na obiekt możliwe jest jedynie wejściem głównym od strony kas stadionowych, a następnie należy okazać bilet do kontroli na bramce wejściowej nr 2 lub nr 5. Dla publiczności przewidziano miejsca w sektorach: czerwonym (trybuna główna) i zielonym (miejsca od trybuny głównej w kierunku Bramy Maratońskiej). Informacja dla kibiców niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności: wstęp na zawody dla was jest bezpłatny (wraz z opiekunem). Warunkiem jest okazanie na bramce wejściowej nr 2 dowodu o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Lista startowa
1. Ernest Koza (Gniezno)
2. Jarosław Hampel (Lublin)
3. Mateusz Szczepaniak (Krosno)
4. Rafał Karczmarz (Krosno)
5. Piotr Pawlicki (Leszno)
6. Krzysztof Buczkowski (Zielona Góra)
7. Grzegorz Zengota (Rybnik)
8. Bartosz Smektała (Częstochowa)
9. Marcin Nowak (Łódź)
10. Przemysław Pawlicki (Grudziądz)
11. Tobiasz Musielak (Krosno)
12. Krzysztof Kasprzak (Grudziądz)
13. Kacper Woryna (Częstochowa)
14. Mateusz Cierniak (Lublin)
15. Jakub Jamróg (Gdańsk)
16. Gleb Czugunow (Wrocław)
R1. Wiktor Jasiński (Gorzów Wlkp.)
R2. Mateusz Tonder (Zielona Góra)