Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od przyszłorocznych rozgrywek także ekipa Wybrzeża Gdańsk będzie miała spore wsparcie dużego sponsora. Partnerem tytularnym klubu z Trójmiasta będzie Energa z Grupy Orlen. Klub, jak i zawodnicy nie ukrywają, że jest to bodziec, który mocno motywuje do działania.

 

Grupa Orlen mocno zaangażowała się we wsparcie czarnego sportu. Nie jest tajemnicą, że poprzez bycie sponsorem tytularnym spółka mocno przyczynia się do sukcesów Platinum Motoru Lublin. Na wsparcie koncernu mogą liczyć również kluby w Grudziądzu czy Krośnie. Teraz przyszedł czas na Gdańsk i projekt: „Energa Wybrzeże Gdańsk”.

–  Wsparcie tak potężnego mecenasa sportu jak Energa z Grupy ORLEN to nie tylko znaczący zastrzyk finansowy dla budżetu, ale i ogromna wartość wizerunkowa. Współpraca z tak poważnym i cenionym partnerem to świadectwo dobrze wykonanej przez nas ciężkiej pracy. To także sygnał dla innych firm i instytucji, że warto inwestować w gdański żużel. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej spożytkować zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni – mówi Tadeusz Zdunek, prezes Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże.

– Niezmiennie powtarzamy, że wsparcie sportu, zwłaszcza drużyn, które są szczególnie bliskie sercu gdańszczan, to jeden z priorytetów naszej działalności sponsoringowej – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. Komunikacji.  – A tak jest w przypadku GKŻ Wybrzeże. To nie tylko jedna z najbardziej zakorzenionych w Gdańsku sportowych marek, ale także sport ceniony  przez mieszkańców miasta i całego regionu. Teraz wspólnie postaramy się nawiązać do najlepszych żużlowych tradycji na Pomorzu. Warto podkreślić, że w 2023 kwota przeznaczona przez spółki i fundacje Grupy ORLEN dla Gdańska i jego mieszkańców, dotycząca działalności w obszarach sportu, ale także kultury czy projektów społecznych, to 27 mln zł. Biznes powinien być społecznie odpowiedzialny, dlatego takie przedsięwzięcia na stałe wpisały się już w działalność Energi.

Tak duży partner okazuje się być dużą motywacją dla nowych zawodników. Podczas giełdy transferowej do klubu trafił m.in. Krzysztof Kasprzak. Zaraz po przenosinach do Gdańska nie ukrywał, że mierzy wysoko i chce powalczyć z klubem o najwyższy możliwy cel.

Wicemistrz świata z 2014 roku deklaruje, że chce napisać z gdańszczanami nową, konkretną historię w swojej karierze.

– Cieszę się, że Energa Wybrzeże na mnie postawiło i zrobię wszystko, abyśmy wygrywali mecze. Od lat w Gdańsku nie było tak dużego sponsora tytularnego jak Energa z Grupy ORLEN, choć oczywiście pełen szacunek w tym zakresie dla Tadeusza Zdunka i Grupy Zdunek za wsparcie, którego udzielają od lat. Myślę, że to także znak dla nas wszystkich: zawodników, kibiców, pozostałych sponsorów i reszty środowiska, aby spiąć pośladki i zrobić coś fajnego – mówi Kasprzak dla mediów klubowych.

#współpraca reklamowa

Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.