Zwycięstwem Jasona Doyla zakończył się turniej eliminacyjny do Grand Prix 2024 w Abensbergu. Dobra informacja dla polskich fanów jest taka, że miejsce w Grand Prix Challenge wywalczył sobie również Przemysław Pawlicki. Zadowoleni po niemieckich zawodach są także Dimitri Berge oraz Martin Smolinski.

Lider Enea Falubazu Zielona Góra był naszym „rodzynkiem” w stawce w Abensbergu. Zmagań o awans do decydującego turnieju w Gislaved nie zaczął najlepiej. W swoim pierwszym biegu musiał uznać wyższość Noricka Bloedorna oraz Masa Hansena i zadowolić się jedynką.

Potem 32-latek spisywał się już jednak znacznie lepiej. W kolejnych dwóch biegach był bezbłędny i ograł nawet Jasona Doyla. Wychowanek Unii Leszno stracił punkty jeszcze w czwartym biegu, gdy pokonał go Martin Smolinski. W decydującym wyścigu wygrał jednak z Kimem Nilssonem i 12 oczek zapewniło mu awans.

Wspomniany mistrz świata z 2017 roku i zdecydowany faworyt turniej w uległ jeszcze tylko jednemu zawodnikowi. Mowa o Dimitrim Berge, który zaczął turniej od zera, a potem nie dał się ograć nikomu.

Przypomnijmy, że w sobotę zostały rozegrane turnieje eliminacyjne w Żarnovicy oraz Lonigo. Przemysław Pawlicki dołączył do swojego brata oraz Szymona Woźniaka, którzy wywalczyli awans we wspomnianych zmaganiach. Zawody Grand Prix Challenge w Gislaved zaplanowane są na 19 sierpnia.