Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zawody żużlowe w Święta Wielkanocne to dla sympatyków czarnego sportu pewnego rodzaju tradycja. Dziś, w Lany Poniedziałek, odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał im. Jerzego Szczakiela w Opolu. Jednocześnie zawodnicy będą mogli otworzyć sobie drogę do eliminacji Grand Prix oraz SEC. Zmagania rozpoczną się o godzinie 14.

 

Turniej o Złoty Kask to zawody z niezwykle długą tradycją i historią, bowiem odbywa się on nieprzerwanie od 1961 roku. Wśród zwycięzców widnieją takie nazwiska jak Edward Jancarz, Zenon Plech, Roman Jankowski czy Tomasz Gollob. Od 2021 roku zawody są powiązane z memoriałem ku czci Jerzego Szczakiela – wychowanka Kolejarza Opole. Dlatego też zawody od kilku lat odbywają się właśnie w tym mieście.

Faworytem turnieju jest niewątpliwie Bartosz Zmarzlik. Jego ostatnie występy, w Kryterium Asów oraz Memoriale Edwarda Jancarza, udowodniły, że Zmarzlik wciąż jest w jak najlepszej formie. To on w 2020, 2021 oraz 2022 stawał na najwyższym stopniu podium turnieju o Złoty Kask. W zeszłym roku zwycięstwo wywalczył Maciej Janowski, jednak Bartosz Zmarzlik z pewnością znów będzie chciał triumfować. Wielkim nieobecnym będzie zaś Janusz Kołodziej, który w ostatnim sparingu doznał urazu mostka. Zastąpi go zawodnik rezerwowy – Kacper Woryna.

Żużel. Maciej Janowski: Złoty Kask to zawody z wielką historią. W Opolu czuję wsparcie kibiców (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Kibice od dłuższego czasu ostrzą sobie zęby na poniedziałkowy turniej. Wszystko za sprawą kapitalnych wspomnień z ostatnich lat. To właśnie w Opolu fani byli świadkami znakomitych zawodów, które były wymieniane w gronie najciekawszych imprez sezonu.

Stawka jest wysoka, bowiem dzisiejsze zawody są także szansą do awansu do międzynarodowych eliminacji do przyszłorocznego cyklu Grand Prix oraz tegorocznego Speedway European Championship. Przepustki do eliminacji są przygotowane dla pięciu najlepszych zawodników. Warto jednak do końca walczyć o jak najlepszą pozycję, bo część żużlowców rezygnuje z eliminacji.

Żużel. Żużlowy Lany Poniedziałek. Sucha księgowa i psikusy żużlowców – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Ściganie rozpocznie się o godzinie 14. Transmisja telewizyjna będzie dostępna na Canal+Sport5.

Lista startowa:

1. Szymon Woźniak

2. Jarosław Hampel

3. Maksym Drabik

4. Oskar Fajfer

5. Kacper Woryna

6. Wiktor Przyjemski

7. Maciej Janowski

8. Piotr Pawlicki

9. Mateusz Cierniak

10. Bartosz Zmarzlik

11. Bartłomiej Kowalski

12. Dominik Kubera

13. Przemysław Pawlicki

14. Bartosz Smektała

15. Grzegorz Zengota

16. Patryk Dudek

R1 Krzysztof Buczkowski

R2 Tobiasz Musielak