Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wielkimi krokami zbliża się start sezonu na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w Polsce. Na początek zmagań w Metalkas 2. Ekstralidze czeka nas prawdziwy hit, bo Abramczyk Polonia Bydgoszcz zmierzy się z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Trener gości tego spotkania cieszy się z tego, że właśnie tak ułożył się terminarz.

 

Po przetasowaniach w kadrach zespołów, które miały miejsce zimą, w gronie faworytów do awansu do PGE Ekstraligi wymienia się kluby z Bydgoszczy, Ostrowa, Rybnika oraz Krosna. W przeróżnych prognozach to jednak te dwie pierwsze wspomniane ekipy najczęściej typowane są na szczycie tabeli. Kibice nie mogli zatem sobie wymarzyć lepszego otwarcia rozgrywek.

Z takiego wejścia w sezon cieszy się też szkoleniowiec Arged Malesy. Ostrowianie po serii wymagających sparingów z ekipami z Lublina, Zielonej Góry oraz Częstochowy zmierzą się na „dzień dobry” z bydgoszczanami.

– Myślę, że to fajnie się dla nas ułożyło. Zawsze lepiej jest zacząć od trudnego rywala, żeby sprawdzić swoje możliwości i mocno zacząć. Wolę też zaczynać od wyjazdu niż meczu u siebie. Na początku jest wiele niewiadomych, może powinąć się noga, a niefajnie jest zaczynać od porażki w domu – tłumaczy nam Mariusz Staszewski.

Żużel. Czas przywrócić KSM? Prezes Włókniarza z jasnym stanowiskiem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Opiekun ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego podkreśla jednak, że wejście w sezon rzadko decyduje o tym, jak wygląda dalsza część rozgrywek. Idealnym przykładem jest chociażby drużyna… Arged Malesy.

– W sezonie, w którym wygrywaliśmy 1. Ligę przegraliśmy dwa mecze na start. Początek poprzedniego sezonu też nie był dla nas za dobry i już niektórzy nas widzieli w najniższej lidze. Start sezonu zatem o niczym jeszcze nie świadczy. Sezon jest długi, najważniejsze by kontuzje nas omijały i dopisywało szczęście – podsumowuje trener Arged Malesy.

Wspomniane spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, 14 kwietnia. Początek starcia o godz. 14. Transmisję przeprowadzi stacja Canal+Sport 5.

Żużel. Lindgren mówi o walce o złoto, mocy Zmarzlika i chęci bycia jeszcze lepszym – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)