fot. Dariusz Biczyński / Falubaz Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Piotr Pawlicki przez lata stanowił o sile Unii Leszno. Jeszcze jako junior notował kapitalne występy i nierzadko był liderem swojej drużyny. Później ustabilizował poziom, ale nie był w stanie pokierować swoją karierą tak, jak zrobił to Bartosz Zmarzlik, choć przecież przez długi czas obu stawiano na równi jeżeli chodzi o skalę talentu. Pawlicki w ostatnich sezonach obniżył loty i teraz próbuje się odbudować.

 

Problemy Pawlickiego zaczęły się od sezonu 2021. Wieloletni lider Unii zaliczył słabe jak na siebie rozgrywki – średnia 1,667 wykręcona w 18 spotkaniach na nikim nie mogła robić wrażenia. Rok później było lepiej, ale to i tak nie był poziom, do którego przyzwyczaił swoich kibiców. „Piter” zdecydował się więc na zmiany i przeniósł się do Wrocławia, licząc że nowe otoczenie pomoże mu wrócić na dobre tory. Do momentu kontuzji radził sobie nieźle, natomiast po powrocie nie był już tak skuteczny. Ostatecznie zabrakło dla niego miejsca w ekipie Sparty na kolejny sezon i znów musiał zmienić klub.

Po Pawlickiego zgłosił się Enea Falubaz, który po powrocie do PGE Ekstraligi potrzebował wzmocnień. Zielonogórzanie musieli podjąć ryzyko, ponieważ zbyt wielkiego wyboru nie mieli. A Pawlicki to przecież zawodnik z ogromnym potencjałem, który w każdej chwili może odpalić i z miejsca stać się gwiazdą ligi. Na to liczą działacze Falubazu, jak i sam zawodnik.

Żużel. Przeznacza ogromne pieniądze na żużel. To już dziewiętnasty sezon!

Zmiana klubu w Polsce nie była dla młodszego z braci jedyną. 29-latek po wielu latach postanowił również wrócić na Wyspy, na których ostatni raz ścigał się dekadę temu. Zresztą to bardzo modny ostatnio trend. Wcześniej na ten sam pomysł wpadł m.in. dobry kolega braci Pawlickich, Maciej Janowski. „Piter” ma być liderem drużyny Birmingham Brummies.

– Brytyjska liga jest teraz mocniejsza. Powróciła do poziomu sprzed 10-20 lat, więc to dobra informacja. Wielu dobrych zawodników będzie teraz jeździć w lidze, a to pomoże mi wrócić do mojego najlepszego poziomu – powiedział Pawlicki na łamach magazynu Speedway Star.

Żużel. Czugunow odpowiedział Wardowi. Chodzi o wywiad Putina – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Pawlicki ligowy sezon na Wyspach rozpocznie 14 marca wyjazdowym meczem w Oxfordzie. Jego przeciwnikiem będzie nie kto inny, jak Maciej Janowski.