fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Lubimy pisać o pozytywnych rzeczach w środowisku żużlowym. Dostrzegamy też, że ostatnio jest ich coraz więcej. Tym razem wielkie słowa uznania dla Bartosza Zmarzlika oraz Rosjanina, Emila Sajfutdinowa. 

Nieco ponad tydzień temu byliśmy pod wrażeniem ich wsparcia dla Niny Słupskiej. Idąc szlakiem wytyczonym przez Gleba Czugunowa, obaj zawodnicy dokonali wpłaty na rzecz małej dziewczynki. My natomiast postanowiliśmy uhonorować wszystkich pomagających żużlowców – oddaliśmy im do dyspozycji bezpłatnie jeden z bannerów reklamowych, aby mogli tam zamieścić reklamę wskazanego przez siebie sponsora. Tymczasem dwóch żużlowców – właśnie Zmarzlik i Sajfutdinow – wykazało się dodatkowym, pięknym gestem, choć raczej się ze sobą nie konsultowali.

Mistrz świata podziękował za miły gest z naszej strony. Natychmiast jednak stwierdził, że on owszem bardzo dziękuję za możliwość reklamy swojego sponsora, ale zamiast tego poprosił o banner z Niną Słupską z odnośnikiem do zbiórki na jej leczenie.

– Świetnie, bardzo dziękujemy za docenienie, to bardzo miłe z Waszej strony. Pewnie, że skorzystamy: proszę tam zamieścić coś, co pomoże zbierać dalej na Ninę. Tu liczy się każdy grosz… – to z kolei Emil Sajfutdinow. Prośbę zawodników oczywiście spełniliśmy.

Panowie, jesteście Zawodnikami przez duże Z, nie tylko na torze, ale i w codziennym życiu. Wielkie chapeau bas.

Gleb Czugunow, Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow, Mirosław Jabłoński, Wiktor Kułakow i inni – na przestrzeni kilkudziesięciu godzin temat podchwycili. Specjalny challenge wymyślił Andrzej Lebiedew. Czekamy na kolejnych zawodników, którzy dołączą do Armii Niny!

ZBIÓRKA NA RZECZ NINY SŁUPSKIEJ DOSTĘPNA JEST W TYM MIEJSCU