fot. AC Landshut Devils
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Działacze Trans MF Landshut Devils nie zwalniają tempa i chwalą się kolejnym porozumieniem na kolejny sezon. Tym razem ogłoszono, że na pokładzie zostaje podstawowy junior zespołu, Erik Bachhuber.

 

Od kilku tygodni wiadomo, że drużyna Trans MF Landshut Devils po dwóch latach startów pożegna się z 1. Ligą Żużlową. I to bynajmniej nie z tego powodu, że spadli, a z przyczyn organizacyjnych. Po zmianie strukturalnej na zapleczu PGE Ekstraligi niemiecki klub nie był w stanie sprostać wszystkim wymogom, dlatego też zdecydował się na starty na tym najniższym pułapie. Mimo to, klub nie zamierza być tam jedynie statystą i rozpoczął już budowę bardzo ciekawego składu.

Działacze pochwalili się wcześniej przedłużeniem kontraktu z jednym z liderów drużyny, Kimem Nilssonem, a następnie poinformowali o pozyskaniu Antonio Lindbaecka. Utytułowany Szwed po sezonie spędzonym w Poznaniu nie miał zbyt wiele ofert z 1. Ligi, więc musiał szukać sobie klubu klasę niżej. Wraz z Nilssonem ma stworzyć duet liderów w szeregach Diabłów.

Teraz przyszedł czas na ogłoszenie pierwszego juniora. Jest nim Erik Bachhuber, który w ostatnich latach był podstawowym młodzieżowcem ekipy z Landshut. W tegorocznych rozgrywkach Niemiec osiągnął średnią biegopunktową na poziomie 0,813. Wiemy już, że zmieni się jego partner z formacji młodzieżowej, bowiem Norick Bloedorn postanowił wybrać ofertę ROW-u Rybnik i nadal będzie ścigał się na zapleczu PGE Ekstraligi.