Główny partner portalu

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

12 czerwca startuje PGE Ekstraliga, niecały miesiąc później rozpocznie się rywalizacja w eWinner 1. Lidze, a powoli klarują się szczegóły dotyczące pozostałych imprez. Na lipiec zaplanowane są cztery turnieje – Złoty Kask, Mistrzostwa Polski Par Klubowych, mecz Północ – Południe i Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi.

Złoty Kask i Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi odbędą się w Bydgoszczy, natomiast mecz Północ – Południe i MPPK to imprezy zaplanowane na torze w Gdańsku.

– W tej chwili pracujemy nad tym, podobnie jak chłopaki z One Sport (organizatora SEC i IMŚJ), żeby część imprez odbyła się w lipcu. Mówimy konkretnie o czterech kolejnych poniedziałkach. Wysłaliśmy już naszą wersję regulaminu sanitarnego, ma to trafić do ministerstwa sportu i mamy nadzieję, że przy poparciu PZM będziemy mogli te turnieje zorganizować – mówił w programie Po Bandzie Live Maciej Polny, właściciel SpeedwayEvents.pl, promotora tych zawodów. – Po cichu liczę, że może uda się wpuścić kibiców – dodał.

Co istotne, wszystkie imprezy będą transmitowane w telewizji. – Wszystkie te imprezy będą dostępne na żywo w nSport+, tak stanowi umowa podpisana przez PZM. Jeśli nie będziemy mogli wpuścić choćby minimalnej liczby kibiców, to zapraszam przed telewizory – podkreślił Maciej Polny.

Bydgoszcz ma także być gospodarzem turnieju SEC. One Sport tych informacji jeszcze oficjalnie nie potwierdza, ale wszystkie turnieje mistrzostw Europy mają odbyć się w Polsce – dwa w Toruniu i po jednym w Bydgoszczy, Grudziądzu i Rybniku.